Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 2019 yılının ilk açıklamasını YÜZ YÜZE köşe yazarı İ.Melih Yurduseven'e yaparak beş yıllık süre içinde Edirne'nin elzem olan ihtiyaç ve yatırımlarını gerçekleştirdiklerini belirtti ve tek kalan sorun olarak gördüğü alt yapı konusunu da 30-Mart-2019 tarihinde Edirnelilerden alacağı vize ile yoluna devam edip bu hizmeti de en kısa sürede gerçekleştireceğini söyledi.

Yaptığı büyük ve gerekli hizmetlerin gerek Edirne halkı,gerekse de yerel ve Ulusal Basın kuruluşları tarafından takdirle karşılandığını kaydeden Gürkan,almış olduğu başarı ödüllerinin kendisini daha da hırslandırdığını ve çalışma azmini arttırdığını belirterek,bu şevk ve hırs ile bir beş yıl daha görev yapıp Edirne'yi hak ettiği yere taşıyacağını söyledi.

Bu güne kadar yapmış olduğu hizmetler nelerdir? sorusunu da yapılanları sıralayarak yanıt veren Başkan Gürkan,öncelikle herkesin bildiği gibi çok kötü durumda olan bir Belediye deraldıklarını ve borçluluğun yanı sıra prestij olarak ta yara almış,alacaklılar tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuş bir kurumun işlevlerini en doğru ve akıllı bir şekilde kullanan bir Belediye meydana getirmeye çalıştıkları söyleyerek,hem borcunu azaltıp itibar kazanan hem de Hizmet üreten ve halkının memnuniyetini kazanan bir Belediye ortaya çıktığını söyledi.

Edirne Halkına vermiş olduğu sözlerin büyük bir bölümünü yerine getirdiğini kaydeden Başkan Recep Gürkan yapmış olduğu yatırım ve hizmetleri şöyle sıraladı;

*Edirne Trafiğini rahatlatan Kuzey ve Güney Çevre yollarını yaparak hizmete soktuk.

*Edirne'nin kanayan,Kangren haline gelmiş olan ve Yıldırım ile Yeni İmaret Mahallelerinde yaşayan insanların sağlığına zarar veren Çöplük sorununu hallederek,Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisini yaparak buradan elektrik üretimini gerçekleştirdik.

*Yıllardır Edirne'nin kanalizayonlarının doğrudan Meriç nehrine akıtılması ile ortaya çıkan olumsuzluğu ortadan kaldıran;"Edirne İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi" yaparak bu ayıbı da ortadan kaldırdık.

*Kayalı Barajından getirdiğimiz su ile Edirnenin 50 yıllık içme suyu sorununu çözdük.

*Üniversite Hastanesi ile Devlet Hastanesi arasına (Sağlık Yolu) yaparak iki hastane arasındaki ulaşım sürecini minumuma indirdik.

*Harabe halindeki Elektrik Santralını, modern bir Nikah Ve Kültür Salonu haline dönüştürerek,yapılamaz diyenlerin hala asılsız iddialar ile kapatmaya çalıştığı eseri ortaya çıkardık,

*Türkiye ve Balkanların en büyüğü Hasan Ali Yücel İnteraktif Çocuk Müzesini açarak Edirne ve çevre İllerden gelen çocukları ve ziyaretçilerin yanı sıra dış ülkelerden de ziyaretçilerin ziyaret etmesini sağladık ve Edirne turizmine büyük katkı verdik.

*Engelsiz Yaşam Merkezleri, Dr. Fatma Şakir Memik ve Özgecan Kadın Evlerini,Özgür Çocuklar Parkı ve yüzlerce çocuk parkı ve spor alanları açarak hizmete soktuk.

*Görenlerin hayran kaldığı Edirne Tarihine ışık tutan Kent müzesini açarak,bir Tarih Kenti olan Edirne'deki en büyük eksikliği ortadan kaldırdık.

*Edirne'ye yakışan Yeni İtfaiye Binasını yaparak,kurumu yeni araç gereçler ile donatıp hayata öneme haiz iş yapan İtifaiyemizi güçlendirdik.

*Çanakkale’den sonraki en büyük şehitlik olan “Asker Hastanesi Şehitliğini” açılmasına en büyük katıyı vererek İlimizin bu konuda ecdadına olan borcunu ödeme imkanını elde etmiş olduk.

*Belediyenin araç parkını büyüterek her konuda hızlı ve düzgün hizmet yapma olanaklarını sağladık.

*Kitap Fuarını her yıl devam ettirerek tanınmış yazarların Edirne’mize gelmelerini sağladık.

*Toplu Taşıma konusunda yıllardır süren kavgalara son verilmesini sağladık  ve Etus'un daha verimli bir şekilde çalışmasını temin ederek şikayetleri asgariye indirmeyi başardık.

*Hıdırellez, Kakava ve Kırkpınar etkinliklerini Edirnemize yakışır bir kutlama anlayışı ile dizayn edip iyi tanıtarak, on binlerce insanın Edirne’mize gelip esnafımızın daha çok para kazanmasını sağladık.

*Edirnesporumuzu ve diğer spor Branşlarını destekleyerek Edirne'nin bu konudaki yetersizliğine çare olmaya çalıştık ve şehre bir heyecan gelmesini sağladık.

*Edirne’mizin 40-50 yıllık geleceğine imzamızı attığıma inanıyorum.

Başkan Gürkan görev süresi içinde yapmış olduğu hizmetleri sıralarken unutmuş olduğu bir konuyu da ben hatırlatıp teyidi aldım kendisinden.

Oda şuydu;göreve geldiği ilk günden itibaren kurumlar arasındaki kopukluğu ortadan kaldırıp birlik ve beraberlik için de Edirne'nin kalkınması için birçok çalışma ve fedakarlıkların yapılabileceğini ortaya koyan ve kurumları birbirine kaynaştırıp Voltranı oluşturmayı başarmıştı.

Başkan Gürkan 30 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan seçimlerde partisine güvendiğini ve CHP olarak bu seçimi de % 50 nin üzerinde oy alarak kazanacaklarını söyledi ve tüm partilerin adaylarına centilmence mücadele ve başarılar diledi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.