"ATANMIŞ DEĞİL, ADANMIŞ OLACAĞIM" 

Son kararnameyle Edirne Valiliği’ne atanan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, dün görevine başladı. Kırbıyık, kendisi için düzenlenen karşılama töreninden sonra törende yaptığı açıklamada “Görevde bulunacağımız süre içinde Edirne’ye en iyi şekilde hizmet etmeyi temel ilke olarak benimseyeceğiz. Yönetim anlayışımız her zaman adil, şeffaf, hesap verebilir, verimli ve etkili bir yönetim şekli olacaktır” şeklinde konuştu.

"ATANMIŞ DEĞİL, ADANMIŞ OLACAĞIM" 

Son kararnameyle Edirne Valiliği’ne atanan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, dün görevine başladı. Kırbıyık, kendisi için düzenlenen karşılama töreninden sonra törende yaptığı açıklamada “Görevde bulunacağımız süre içinde Edirne’ye en iyi şekilde hizmet etmeyi temel ilke olarak benimseyeceğiz. Yönetim anlayışımız her zaman adil, şeffaf, hesap verebilir, verimli ve etkili bir yönetim şekli olacaktır” şeklinde konuştu.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
21 Mayıs 2022 Cumartesi 06:26
"ATANMIŞ DEĞİL, ADANMIŞ OLACAĞIM" 

Son kararnameyle Edirne Valiliği’ne atanan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, dün görevine başladı. 
Dün Edirne valiliği bahçesinde düzenlenen karşılama törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, kaymakamlar, il protokolü, siyasi ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri hazır bulundu. Vali Kırbıyık, kendisini karşılamaya gelen tüm konukların tek tek ellerini sıkarak, yakından ilgilendi.
Vali Kırbıyık ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı, kadim başkent, Cumhuriyetimizin kahraman şehri Edirne’de olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade ederek, şunlara yer verdi:
“Bizi bu göreve lâyık gören ve bu güzel kente, kentin sahip olduğu tüm değerlere ve saygı değer insanlarına hizmet etme fırsatını veren Sayın Cumhurbaşkanımız'a ve Sayın İçişleri Bakanımız'a şükranlarımı sunuyorum. 
EDİRNE’YE HİZMET EDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Yine bugüne kadar Edirne’ye hizmeti geçen tüm devlet erkanına, milletvekillerimize, valilerimiz başta olmak üzere her kademedeki bürokratlara, STK’lara, gerçek ve tüzel kişilere gönülden teşekkür ediyorum. 
Bizler yüce bir milletin, büyük bir devletin ve şanlı bir tarihin mensuplarıyız. Devletimize, milletimize ve tarihimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışmak hepimizin en temel görevlerindendir. Biz de Edirne Valisi olarak çalıştığımız süre ne kadar olursa olsun bu gerçeğin bilincinde olacağız.
GÖREVDE BULUNDUĞUM SÜRECE EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET EDECEĞİM
Görevde bulunacağımız süre içinde Edirne’ye en iyi şekilde hizmet etmeyi temel ilke olarak benimseyeceğiz. Bunun için öncelikle ilimizi en kısa sürede tanımaya, onu bütün yönleriyle değerlendirmeye çalışacağız. Yönetim anlayışımız her zaman adil, şeffaf, hesap verebilir, verimli ve etkili bir yönetim şekli olacaktır. Her zaman halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini uygulayacağız. Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye başvuracak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız uyum ve hizmet birliği içinde hızlı, vatandaşı her zaman önceleyen bir anlayışla çalışmalarını sürdürecektir.
DEVLETİN ŞEFKATİNE VE DESTEĞİNE İHTİYACI OLANLARIN YANINDA OLACAĞIZ
Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla bir arada olmaya özen göstereceğiz. 
Ecdat yadigarı Edirne’mizin ekonomik, sosyal, kültürel, sportif, çevresel ve turistik bütün değerlerine sahip çıkmak, bu değerleri korumak ve geliştirmek için var gücümüzle çalışacağız.  Kamu hizmetlerinin vatandaşımıza en sağlıklı şekilde ulaştırılması, toplumdaki dezavantajlı kesimlere öncelikle ulaşılması temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu çerçevede devletimizin her zaman vatandaşımızın hizmetinde ve yanında olduğunu hissettirmek görevimizdir.
ADANMIŞ BİR ANLAYIŞLA ÇALIŞACAĞIZ
Atanmış değil adanmış bir anlayışla çalışacağız. Gelişim ve gelişim için değişim içinde olacağız. En önemli hazinelerimizden olan tarihimize ve kültürümüze sahip çıkacağız. Her vatandaşımızın yüreğine dokunmaya çalışacağız.
Bu çalışmalarımız sırasında, siz değerli hemşerilerim başta olmak üzere milletvekillerimizin, tüm siyasi parti temsilcilerimizin, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının, oda ve meslek kuruluşlarının, toplumun diğer bütün kesimlerinin ve kamuoyu adına denetim ve bilgilendirme görevi üstlenen saygıdeğer basın mensuplarımızın desteklerini, katkılarını, tecrübe ve bilgilerini esirgemeyeceklerine yürekten inanıyorum.”
Vali Kırbıyık, ardından makamında göreve başlama belgesini imzalayarak görevinin başına geçmiş oldu. Kırbıyık, ilk günde kendisini ziyarete gelenlerle sohbet ederek Edirne hakkında bilgiler aldı.
Yavuz Göktaş

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.