EDİRNE BELEDİYESİ’NE ZOR SORULAR!

AK Parti Edirne İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada; Orman Genel Müdürlüğü’nün Edirne’ye yaptığı yatırımlar açıklandı ve Edirne Belediyesi’ne ‘bugüne kadar ne yaptınız?’ denilerek, “27 yıllık CHP Belediyesi iktidarındaki Edirne’miz, maalesef yıl 2020 olmasına rağmen çöpten, çukurdan ve çamurdan kurtulamamıştır. Soruyoruz 27 yılda dişe dokunur ne yaptınız? Şehrimizin yolları konusuna hiç girmeyelim. Siz zaten bu işin içinde çıkamıyorsunuz!” ifadeleri kullanıldı.

EDİRNE BELEDİYESİ’NE ZOR SORULAR!

AK Parti Edirne İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada; Orman Genel Müdürlüğü’nün Edirne’ye yaptığı yatırımlar açıklandı ve Edirne Belediyesi’ne ‘bugüne kadar ne yaptınız?’ denilerek, “27 yıllık CHP Belediyesi iktidarındaki Edirne’miz, maalesef yıl 2020 olmasına rağmen çöpten, çukurdan ve çamurdan kurtulamamıştır. Soruyoruz 27 yılda dişe dokunur ne yaptınız? Şehrimizin yolları konusuna hiç girmeyelim. Siz zaten bu işin içinde çıkamıyorsunuz!” ifadeleri kullanıldı.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
14 Ekim 2020 Çarşamba 10:04
EDİRNE BELEDİYESİ’NE ZOR SORULAR!

Eski Bakan Veysel Eroğlu’nun ‘Edirne eskiden köy gibiydi. AK Parti’yle gelişti.’ sözlerinin ardından Edirne kamuoyunda başlayan tartışmalara, önceki gün AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından tepki gösterilmiş ve AK Parti’nin Edirne’ye yaptığı yatırımların yazı dizileri halinde kamuoyuyla paylaşılacağı belirtilmişti. AK Parti Edirne İl Başkanlığı’ndan dün yapılan yazılı açıklamada, Orman Genel Müdürlüğü’nün Edirne’ye yaptığı yatırımlar kamuoyuyla paylaşıldı. Açıklamada ayrıca Edirne Belediyesi’ne yönelik, “27 yıllık CHP Belediyesi iktidarındaki Edirne’miz, maalesef yıl 2020 olmasına rağmen çöpten, çukurdan ve çamurdan kurtulamamıştır. Soruyoruz 27 yılda dişe dokunur ne yaptınız? Şehrimizin yolları konusuna hiç girmeyelim? Siz zaten bu işin içinde çıkamıyorsunuz!” ifadeleri kullanıldı.


AK Parti Edirne İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde:
“Maksatlı olarak AK Parti döneminde Edirne’mize ‘ne yaptılar ki?’ yalanının karşısında, biz gerçekleri anlatarak halkımızı bilgilendirerek, yolumuza devam edeceğiz. Bizi karalamaya çalışan Edirne’deki muhalefet temsilcileri, aslında söylediklerinin doğru olmadığını gayet iyi biliyorlar. Gerçekler ise 27 yıllık CHP Belediyesi iktidarındaki Edirne’miz, maalesef yıl 2020 olmasına rağmen çöpten, çukurdan ve çamurdan kurtulamamıştır.

Soruyoruz 27 yılda dişe dokunur ne yaptınız?

Şehrimizin yolları konusuna hiç girmeyelim? Siz zaten bu işin içinde çıkamıyorsunuz!

Bu noktada hem muhalefet partilerin yöneticilerini hem de değerli halkımızı bilgilendirmek amacıyla bugünkü yazı dizimize Edirne Orman Genel Müdürlüğü’müzün AK Parti dönemimizde ilimize gerçekleştirdiği ve devam eden projeler ile devam ediyoruz.

Varan 2

AK Parti Edirne Orman Genel Müdürlüğü Yatırımları

Orman Genel Müdürlüğü 2002-2020 yılları arası Edirne İl Yatırımları toplamı 274.284.192 TL’dir.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında; 2002-2020 yılları arasında 401.943 dekar arazide çalışma yapılarak 26 milyon 650 bin fidanı toprakla buluşturulmuştur. Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz diyen bir medeniyetin torunları olarak ormanlarımızı da asla ihmal etmiyoruz. Dünyada orman varlığı azalırken, ülkemizin orman varlığını 1,8 milyon hektar artırdık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 11 Kasım’ı “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan ettik.

AK Parti dönemimizde ülkemizin orman alanını ve ağaç servetini çoğaltmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevreyi korumak için ciddi yatırımlar yaptık. Sadece Edirne’mize 2002-2020 yılları arasında 23 milyon 122 bin adet fidan üretimi gerçekleştirdik.

267 okul bahçesine ve üniversite kampüsüne 21 bin adet, 249 ibadethane bahçesine 6 bin adet, 192 mezarlığa 46 bin adet, 22 hastane ve sağlık ocağı bahçesine 2 bin 500 adet, ilimiz içerisinde 307 km karayolu ve köy yolu kenarına 122 bin adet fidanı toprakla buluşturduk.

Şehrimize; Bal Ormanı, Şehir Ormanı ve Mesire yerleri kurduk.

Edirne Şehir Ormanı ve Keşan Şehir Ormanı olmak üzere 2 adet Şehir Ormanı bulunmaktadır. Ayrıca Edirne ilimizde 15 mesire yeri tesis ettik.

Arıcılığı geliştirmek ve organik bal üretimini desteklemek için Edirne Bal Ormanı, Kırkkavak Bal Ormanı ve Çınarlıdere Köy Bal Ormanı olmak üzere 3 bal ormanı kurduk. Orman köylümüzün yanındayız. 18 yıllık AK Parti iktidarı döneminde ilimizde 60 ton bal ürettik. Yeni bal ormanları projelerimiz ile ilimizi ülkemizin önem bal üretim bölgelerinden bir haline getireceğiz.

Orman Köy (ORKÖY) çalışmaları kapsamında 2002-2020 döneminde; orman köylerinde yaşayan bin 339 aileye 20 milyon TL ferdi proje kredi ve hibe desteği sağladık. Vatandaşlarımızın ek gelir elde etmelerini sağlıyoruz.

5000 Köye 5000 Gelir Getirici Orman Projesi kapsamında orman teşkilatı tarafından orman köylerinde yaşayan vatandaşlarımızın gelir seviyelerinin arttırılmasına yönelik ceviz, badem, diğer gelir getirici türler gibi fidanlar dikilerek köylerimizde gelir getirici ormanlar oluşturulduk.

Bu kapsamda 2020 yılı sonuna kadar 96 adet köyde 600 bin adet gelir getirici fidanı toprakla buluşturduk. Bütün bu çalışmalarımızın karşılığında şuanda yıllık ortalama bin ton ceviz, 200 ton badem üretimi gerçekleşmektedir. Bugünkü değeri 35 milyon TL’dir. Ceviz ve badem fidanlarımız 5 yıl sonra tam kapasiteye ulaştığında ilimiz ekonomisine, köylerimiz sayesinde yıllık 450 milyon TL ek gelir sağlanacaktır.

AK Parti olarak 18 senesi iktidarda olmak üzere, tam 19 yıldır şanla, şerefle milletimize hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. 19 yıldır tavizsiz uyguladığımız laf değil, eser üretme siyasetimizin somut bir örneklerini günbegün anlatmaya devam edeceğiz. Aşk ile çalışan yorulmaz.

19 yılda nasıl Türkiye’nin çehresini değiştirdiysek, yeni başarı hikayelerini de yine birlikte yazacağız. Bunu da son 19 yıldır olduğu gibi yine muhalefetin sorumsuz ve vizyonsuz siyasetine rağmen başaracağız. Bizler biliyoruz ki şehrimizin sorunları 27 yıllık mevcut belediye yönetimi ile çözülememektedir. Marifet iltifata tabidir. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. 2023 yılı hedeflerimize emin adımlarla halkımızla birlikte yürüyoruz.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.