İRİŞ: “DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ”

Saadet Partisi 27’inci dönem Edirne milletvekili adaylarını düzenlediği toplantıyla tanıttı. Toplantıda Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş “Bir memlekette; idare eden iktidar da olacak, muhalefet de olacak. Bunlar çok doğal şeylerdir. Asıl üzerinde durulması gereken konu, ülkeyi nasıl bir zihniyet yönetecek, işte bütün mesele budur.” Dedi.

İRİŞ: “DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ”

Saadet Partisi 27’inci dönem Edirne milletvekili adaylarını düzenlediği toplantıyla tanıttı. Toplantıda Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş “Bir memlekette; idare eden iktidar da olacak, muhalefet de olacak. Bunlar çok doğal şeylerdir. Asıl üzerinde durulması gereken konu, ülkeyi nasıl bir zihniyet yönetecek, işte bütün mesele budur.” Dedi.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
24 Mayıs 2018 Perşembe 10:54
İRİŞ: “DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ”

Saadet Partisi 27’inci dönem Edirne milletvekili adaylarını düzenlediği toplantıda tanıttı.  Sadet Partisi’nin Edirne milletvekili adayları arasında 1’inci sırada Ali Erhan Demirkıran, 2’inci sırada Ayhan Özkan, 3’üncü sırada Mansur İriş 4’üncü sırada Recai Taşkın yer aldı.

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa iriş “Takdir edersiniz ki seçimler, millet hayatında çok büyük öneme haizdir. Müstesna işlerin başında gelir. Seçimler çok önemlidir. Neyi, Niçin seçeceğimizi hassasiyetle düşünmeliyiz.

Bir memlekette; idare eden iktidar da olacak, muhalefet de olacak. Bunlar çok doğal şeylerdir. Asıl üzerinde durulması gereken konu, ülkeyi nasıl bir zihniyet yönetecek, işte bütün mesele budur.

Çok partili siyasi hayata geçeli 70 yıla yakın zaman oldu. Onlarca seçim yapıldı, onlarca hükümet kuruldu. Ama görüyoruz ki, taşlar bir türlü yerine oturtulamadı.

Maalesef, vatandaşlarımız arasında kardeşlik bağları bir türlü güçlendirilemedi. Sevgi ve hoşgörü iklimi oluşturulamadı. Aynı coğrafyada yaşadığımız, aynı tarihi paylaştığımız komşularımızla sıcak ve samimi ilişkiler kuramadık. Kendi kendine yetebilen bir ekonomiyi tesis edemedik. Hem insanlarımız, hem kuruluşlarımız, hem de devletimiz ezici borç yükünden bir türlü kurtulamadı.

Adaleti tesis edemedik. Hukukun üstünlüğünü değil, güçlülerin hukukunu hissettik. Açıkça gözüküyor ki artık güzel ülkemizde değişimin zamanı geldi.” Diye konuştu.

“SÖMÜRGE TİPİ DEĞİL, GERÇEK KALKINMAYI HEDEFİMİZE KOYDUK”

Saadet Partisi olarak ülkenin bütün insanlarını sevgi ile, şefkatle kucakladıklarını belirten İriş vaatlerinden bahsederken “Herkese yetecek Sevgimiz var. İşi ehline vermeyi, adaletle hükmetmeyi vaat ediyoruz. İsrafla, yolsuzlukla mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Sömürge tipi değil, gerçek kalkınmayı hedefimize koyduk. Milli, güçlü, süratli ve yaygın kalkınmayı sağlayacağız. Milletimizin sahip olduğu ahlaki ve manevi değerleri sözde değil, özde yaşanır hale getireceğiz. 80 milyon ülke insanımızın kardeşliği, en büyük hedefimizdir. Devlet – Millet kaynaşması asla vazgeçmeyeceğimiz hedeflerimiz arasındadır.” Dedi.

“ZORLA GİYDİRİLEN DELİ GÖMLEĞİNDEN KURTULMA ZAMANIDIR”

Saadet Partisi olarak; 50 yıllık tecrübesi, birikimi olan bir davanın mensuplarıyız diye konuşmasına devam eden İriş, “Bütün fırtınalara, müdahalelere, parti kapatmalara ve her türlü olumsuzluklara rağmen istikametimizden hiç taviz vermedik. Yolumuzdan sapmadık. Çünkü yolumuz; sağlamdır, doğrudur. Haklının yoludur.

İşte bu seçimler bunun için çok önemlidir. Milletimize zorla giydirilen deli gömleğinden kurtulma zamanıdır. Bu aziz millet, yeniden özüne dönecek, ve tarihteki şanlı konumuna yeniden kavuşacaktır.

Bu inanç ve azimle seçimlere hazırlanıyoruz. Bütün illerimizde en geniş istişareler yapılarak adaylarımızı belirledik. Bu süreçte öncelikle dürüstlük ve liyakat kriterlerine riayet ettik. Genel merkezde aday tespit komisyonları oluşturduk. En güzel adayları belirlemek için azami gayret gösterdik. 81 vilayetimizde olduğu gibi Edirne’mizde de halkımızın huzuruna pırıl pırıl adaylarımızla çıkıyoruz.” Dedi.

“SAADET PARTİSİ, YERLİ VE MİLLİ EKONOMİ DEMEKTİR”

Saadet Partisi Edirne Milletvekili adayı Erhan Demirkıran ise yaptığı konuşmasında “Genel Başkanımız Bilge Başkan, Temel Karamollaoğlu’nun liderliğinde seçimlere giriyoruz. Değerli arkadaşlar; ülkemizin Saadet Partisinin siyasi anlayışına, hedeflerinin gerçekleşmesine çok ihtiyacı var. Çünkü Saadet Partisi demek, sevgi, barış, kardeşlik demektir.  Saadet Partisi üretmek demektir. Çalışanın, üretenin alın terinin karşılığını alması demektir. Saadet Partisi, yerli ve milli ekonomi demektir. Kendi kendine yeterli Türkiye’nin kurulması demektir. Saadet Partisi, herkesi sömüren faiz düzeninin ortadan kaldırılması için, tüm gücüyle çalışmak demektir. Saadet Partisi, hakça paylaşmak, adalet demektir. Her türlü haksızlığa karşı durmak demektir.  Saadet Partisi, İslam ülkeleri arasındaki örülmüş duvarların kalkması, İslam Birliği demektir. Saadet Partisi, ahlaklı bir nesil, sağlam aile yapısı, güçlü devlet demektir. Saadet Partisi, şahsiyetli dış politika demektir. Devlet ciddiyeti demektir. Dostunu düşmanını ayırt eden, her adımını dikkatli atan yönetim demektir.Hakkaniyetli davranan, her yaptığının hesabının verileceğini bilen demektir. Saadet Partisi demek, işi ehline vermek demektir. “Benim partilim, benim hemşerim, benim yakınım” yerine ehliyet ve liyakatin tercih sebebi olduğu Türkiye demektir. Yolsuzluk, adam kayırma, partizanlığın olmadığı bir Türkiye demektir. Saadet Partisi, dün dediğinin arkasında duran, yaş tahtaya basmayan demektir. Rüzgâra göre yön değiştirmeyen, doğru bildiği mücadeleden asla vazgeçmeyen siyasi anlayış demektir.  Saadet Partisi, her alanda planı, programı, istikameti olan demektir. Borç altında kıvranan, emir alan değil, bağımsız bir Türkiye demektir.” Dedi.

“TARLALARIMIZ SATILIYOR, EL DEĞİŞTİRİYOR.”

 Çalışanın, emeklinin, esnafın, çiftçinin, işçinin, memurun bankalara mahkûm ve muhtaç edildiği,  bir ülke olmak istemiyoruz diyen Demirkıran “Bu sebeple Saadet Partisi, rant ekonomisi yerine üretim ekonomisinin hayata geçirilmesinin adresidir.  Değerli arkadaşlar; Edirne’miz işsizliğin yüksek olduğu illerden biri. Edirne göç veriyor. Uzunköprü, Keşan,  Meriç boşalıyor. Lalapaşa, Süloğlu ve Havsa Çorlu’ya, Çerkezköy’e taşınıyor. Giden bir pişman gitmeyen bin pişman.   Gençlerimiz okuyor ancak iş imkânları çok kısıtlı. Üretim yok, Yatırım yok, iş yok. Bu sebeple şehri terk ediyorlar. Gençlerin, özellikle üniversite mezunlarının en büyük derdi işsizlik. Yüzde 25’lere varan genç işsizlik her ailede bu sorunun yaşandığı manasına geliyor. Tarım politikalarında istikrar yok. “Çok destek var” diyorlar. Varsa, niçin herkes 3-5 bankaya borçlu.  Hayvancılıkta her gün değişiklik yapılıyor. Bugün alınan kararların yarın tersi yapılıyor.  Tarlalarımız satılıyor, el değiştiriyor. Birileri topraklarımızı topluyor. Ne yapılmak isteniyor? Nereye gidiyoruz?

Bu sebeple diyoruz ki;

Günübirlik çekişmeler,  ülkemize ve insanımıza fayda getirmez. O onu dedi, bu bunu, dedi. Kimin hedefi ne, projesi ne? Bu sorunlar nasıl çözülecek? Bütçe her yıl açık veriyor,  dış ticaret sadece geçen yıl 77 milyar dolar açık verdi. Döviz her gün yukarı çıkıyor.

 “Batı bizi çekemiyor, üzerimize oynuyor” diyorlar. Açıkların olmasa, borcun olmasa ne yapabilirler? Üretim gücümüz olsa, dış ticaret fazlamız olsa nasıl üzerimize gelebilirler. Bu süreci hazırlayan sizsiniz. Onlara cesaret veren sizsiniz.  Değerli arkadaşlar; Kaybedecek bir günümüz yok. Çalışmaya, üretmeye ihtiyacımız var. Birbirimizi anlamaya, sevmeye, dinlemeye ihtiyacımız var.” Dedi.

Ali Erhan Demirkıran

Saadet Partisi milletvekili adayı Ali Erhan Demirkıran 1966 yılında Edirne’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Edirne’de tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Tahmis Çarsısı’nda ve Bostanpazarı semtinde inşaat malzemeleri ticareti ile uğraştı. 

Sosyal amaçlı birçok kuruluşta üye ve yönetici olarak görev aldı. Müstakil Esnaf ve Sanatkârlar Derneği’nin Edirne Şube Başkanlığını yaptı. 1994 mahalli seçimlerinde belediye meclis üyesi adayı olarak başladığı siyasi çalışmalarına, Refah Partisi’nde Merkez İlçe yönetim kurulu üyeliği ve Merkez İlçe başkanlığı ile devam etti. Fazilet ve Saadet Partisinde İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Ayhan Özkan

1965 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde okudu. İstanbul’da tekstil ihracatı yapan firmalarda yönetici olarak çalıştı.

1996 yılında Keşan’a yerleşerek gıda toptancılığı işine başladı.

Refah Partisi üyeliğinin ardından Fazilet Partisi ve Saadet Partisi kurucu üyesi oldu. Son olarak Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Keşan Belediye başkan adayı ve Milletvekili adayı oldu.

Mansur İriş

1982 yılında Edirne’de doğdu. İlk öğrenimini Edirne 50. Yıl İlkokulunda, Orta Okulu İstanbul Fazilet Lisesi’nde, Liseyi Edirne İlhami Ertem Lisesi’nde okudu. Yüksek öğrenimini Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

Lise ve Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı’ında aktif sosyal çalışmalarda bulundu.

2006-2010 yılları arasında Saadet Partisi Gençlik Kolları Edirne İl Başkanlığı yaptı. 2010’dan beri de Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

Tarım ve Hayvancılıkla iştigal eden bir şirketin Genel Müdürlüğünü de yapmaktadır.

Recai Taşkın

1958 Yılında Uzunköprü Harmanlı’da doğdu. İlköğrenimini Harmanlı’da  tamamladıktan sonra İstanbul’da yedek parça ticaretiyle iş hayatına girdi. Daha sonra kömür ticaretine başladı. Nakliyecilik yaptı. Market işletmeciliği ile ticari hayatına devam etti.

Harmanlı Spor takım kaptanlığının yanı sıra Harmanlı Spor Kulübü’nün başkanlığını yaptı ve kulübün amatör lige çıkmasında büyük katkısı oldu. Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşunda da görev aldı.

Siyasi hayatına 1990 yılında, Refah Partisi Uzunköprü ilçe yönetim kurulu üyeliği ile başladı. Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde Uzunköprü ilçe başkanlığı yaptı. Belediye Başkan adayı oldu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.