KADINA ŞİDDETE KARŞI TURUNCU ÇİZGİ!

AK Parti Kadın Kolları tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle, 81 İlde eşzamanlı olarak basın açıklaması yapılarak, kadına yönelik şiddete dikkat çekildi. Edirne’deki açıklama Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilirken; açıklamayı yapan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nergis İnce, “AK Kadınlar olarak ilk günkü hassasiyetimiz ve titizlikle tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. Kadına yönelik her türlü şiddete karşı ‘Turuncu Çizgimizi’ çekiyoruz.” ifadelerini kullandı.

KADINA ŞİDDETE KARŞI TURUNCU ÇİZGİ!

AK Parti Kadın Kolları tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle, 81 İlde eşzamanlı olarak basın açıklaması yapılarak, kadına yönelik şiddete dikkat çekildi. Edirne’deki açıklama Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilirken; açıklamayı yapan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nergis İnce, “AK Kadınlar olarak ilk günkü hassasiyetimiz ve titizlikle tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. Kadına yönelik her türlü şiddete karşı ‘Turuncu Çizgimizi’ çekiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
26 Kasım 2019 Salı 06:06
KADINA ŞİDDETE KARŞI TURUNCU ÇİZGİ!

25 Kadım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle, AK Parti Kadın Kolları tarafından 81 ilde eşzamanlı olarak basın açıklaması düzenlendi. Edirne’de Saraçlar Caddesi’nde toplanan AK Partili kadınlar, Atatürk Anıtı girişinde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nergis İnce, kadına yönelik şiddet konusunda samimiyetle yapılan her türlü dayanışmasının içerisinde olacaklarını vurguladı.

Edirne’de AK Partili Kadınlar adına açıklamayı yapan Belediye Meclis Üyesi Nergis İnce şu ifadeleri kullandı:

“DERİNDEN KANAYAN YARAYA DERMAN OLMAYA ÇALIŞTIK”

“Bizler AK Parti’nin 5 milyona yaklaşmış kadın üyesi adına, genel geçer cümleleri kurmak ve ‘dostlar alışverişte görsün’ misali buluşmalar için toplanmadık. Dünyada ‘Kadın’ ve ‘Şiddet’ kelimeleri kullanarak oluşturulmuş cümleler ile, ülkemizde ya da yurtdışında siyasi istismar yapanlar gibi üstünlük taslamak için de toplanmadık. Sadece kendi rahatlığını ve konforunu düşünüp, her fırsatta sahte gözyaşları dökenler gibi olmak için de burada değiliz. 17 yılı aşkın iktidarımızda, her daim ortaya koyduğumuz samimiyet ve sorumluluk bilincimizle bu derinden kanayan yaraya derman olmaya çalıştık.‘Kadınlara Karşı Ayrımcılık Irkçılıktan Beterdir’ diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve değerli hanımefendinin, her platformda göstermiş oldukları samimi duyarlılıkları milletimizin malumlarıdır. Yıllardır sürdürdükleri kapsamlı mücadeleler ile kadına ve aslında insana yakışır hak ve adaletin tesisinde büyük kazanımlar elde edilmiştir.”

“LAF OLA BERİ GELE TÜRDEN AÇIKLAMALARDAN BIKTIK”

“Bu dönem içinde, gerek partimiz gerekse kurulan tüm hükümetlerimiz ve özellikle de kadından sorumlu bakanlarımızın tavizsiz mücadeleleri ve saygın çabaları apaçık ortadadır. Bugüne kadar kadınların yaşadığı sorunlarla ilgili yapılmış yasal düzenlemelerle kadınlarımızın ekonomi, siyaset, bilim ve eğitimde güçlendirilmesine önemli katkılar sağlanmıştır. Hal böyle iken her ‘kadın’ konusu gündeme geldiğinde veya acı bir hadise yaşandığında devletimizle dayanışma yerine bir takım çevrelerin, bu meseleyi istismar etmeleri, kendi çirkin siyasetlerine malzeme yapmaları da bir başka hakikattir. Dolayısıyla biz bugün öncelikle herkesi genel geçer açıklamalar yapmak yerine samimiyete davet ediyoruz. Yaşanan acıların, ilkelliklerin, cehaletin yurdumuzda ve dünyanın her yerinde son bulması için kadınlar ve erkekler olarak, hep birlikte gerçek anlamda bir dayanışmaya davet ediyoruz. Laf ola beri gele türden açıklamalardan bıktık. Bir annenin, bir genç kızın ya da sadece bir insan olarak, yaşama savaşı veren mazlum bir kadının, köşesinde Allah’a yakarırken, bir başkasından yardım dahi alamadan can vermesi hiçbir siyasete malzeme yapılamaz.”

“DİYARBAKIR’DAKİ ANALARIMIZIN HAYKIRIŞLARINA KULAK VERİLMELİDİR”

“Söz konusu bir insanın yaşamı olduğunda, siyaset dahil her şey ayaklarımızın altındadır. Biz AK Partili kadınlar olarak önce insanız, sonra kadınız. Dünyadaki hiçbir kazanım, güç veya makam bir kadının yaşam hakkından daha değerli olamaz. Bugün gerçekten bir dayanışma günü ise, başta HDP Diyarbakır İl başkanlığı önünde yavrularına kavuşma acısıyla gözyaşı döken analarımızın haykırışlarına kulak verilmelidir. Her türlü terör örgütü lanetlenerek, annelerimizin taleplerinin karşılanması için dürüstçe somut adımların atılmalıdır. Gerçekten dayanışma günü ise, sokakta yürüyen tüm kadınların kılık ve kıyafetine bakılmaksızın, yaşam tercihini veya inancını öne çıkarmadan, tüm siyasi partiler tutarlı ve ortak tavır içinde olmalıdır. Bugün kadına şiddet konusunda dayanışma mesajı verilecekse, öncelikli olarak bir grup başkan vekili, partisinden olmayan kadın grup başkan vekiline haddini bildirme hadsizliği gösterdiğinde, bizzat kendi partisinin binlerce kadın üyesi tepki vermelidir. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, yeryüzünde sözde gelişmiş topluluklar kendi ülkelerindeki İslamofobya örneklerine, inanç ve yaşam özgürlüklerine ilişkin saldırılara karşı durmalıdır. Ülkemizde 6 milyona yaklaşan her dinden ve Irktan gelmiş mültecilere ve özellikle de Suriyelilere gösterilen insani duruşu görülmeli ve takdir edilmelidir. Bu samimiyeti göstermeksizin, münferit hadiseleri Türkiye’deki iktidarı, lideri veya dolaylı olarak milletimizi rencide etmek, aşağılamak ve siyasal bir fırsata dönüştürmek isteyenlere karşı dün olduğu gibi, bugün de sessiz kalmayacağız.”

“SAMİMİ OLAN HER DAYANIŞMA ÇABASINA VARIZ!”

“Dünyanın bir düzen içinde gidebilmesi için her meselenin belli bir adalet ve hakkaniyet içinde yürütülmesi gerekmektedir. Şiddetin dini, inancı, kültürü veya milliyeti olmaz. Katliam her yerde katliamdır. Kimse savunamaz ve sonuna kadar da katiller ile mücadele şarttır. ‘Zalimin zulmü varsa, mazlumun da Allah’ı vardır.’ sözüne uygun olarak biz AKKADINLAR, yeryüzünde Allah’ın verdiği canları korumak için her türlü mücadelede yer alacağımızı yineliyoruz, samimi olan her dayanışma çabasına da ‘varız’ diyoruz. Devlet olarak da, parti olarak da bizler ne kadar sorumluluklarımızın bilincinde olsak da; biliyoruz ki bu ahlaksız, acımasız ve aşağıların aşağısı konumdaki canavarların, zalimlerin ve katillerin bitmez tükenmez saplantıları, bozuk ruh ve karakterleri ve daha pek çok sapkın düşünceleri dünyada yayılarak artmaktadır. Bu acı hadisler karşısında ülkelerin, şehirlerin, mahallelerin veya apartmanların içine münferit olarak yayılmış, adeta birer virüs gibi sızmış bu hastalıklı hücreleri teker teker ayıklayıp bertaraf etmek için tüm tarafları dayanışmaya davet ediyoruz. AK Kadınlar, olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizlikle, bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, her türlü şiddete karşı ‘Turuncu Çizgimizi’ çekiyoruz.”

Kerem Filiz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.