“TRAKYA, BALKANLARIN DUBAİ’Sİ OLACAK!”

Partisinin Edirne’deki teşkilat çalışmalarını yerinde incelemek ve İl Başkanlığı binasının açılışını yapmak üzere dün Edirne’ye gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, kentte yoğun bir ilgiyle karşılandı. Kentteki bir otelde partilileriyle bir araya gelen Genel Başkan Sarıgül, burada yaptığı konuşmada, “Türkiye Değişim Partisi iktidarında Trakya, Balkanların Dubai’si olacak. 12 Balkan ülkesinde yaşayan 150 milyonluk nüfus Trakya’ya gelecek. Trakya’yı kültürde, sanatta, eğitimde, alışverişte, turizmde, tarihi ve doğal güzellikleriyle muhteşem bir noktaya taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

“TRAKYA, BALKANLARIN DUBAİ’Sİ OLACAK!”

Partisinin Edirne’deki teşkilat çalışmalarını yerinde incelemek ve İl Başkanlığı binasının açılışını yapmak üzere dün Edirne’ye gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, kentte yoğun bir ilgiyle karşılandı. Kentteki bir otelde partilileriyle bir araya gelen Genel Başkan Sarıgül, burada yaptığı konuşmada, “Türkiye Değişim Partisi iktidarında Trakya, Balkanların Dubai’si olacak. 12 Balkan ülkesinde yaşayan 150 milyonluk nüfus Trakya’ya gelecek. Trakya’yı kültürde, sanatta, eğitimde, alışverişte, turizmde, tarihi ve doğal güzellikleriyle muhteşem bir noktaya taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
18 Mart 2021 Perşembe 07:20
“TRAKYA, BALKANLARIN DUBAİ’Sİ OLACAK!”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve beraberindeki heyet dün Edirne’ye gelerek Türkiye Değişim Partisi Edirne İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış öncesinde bir otelde düzenlenen programda partililerle bir araya gelen Sarıgül’e, Edirneliler yoğun ilgi gösterdi. Programda partililere seslenen ve gündeme dair açıklamalarda bulunan Sarıgül, Edirne İl Başkanı Tolga Hekimoğlu’ndan da övgüyle bahsetti. Konuşmasının ardından Hekimoğlu’na görev yazısını takdim eden ve Hekimoğlu ailesiyle fotoğraf çektiren Sarıgül; oteldeki programın ardından partisinin Edirne İl Binasının açılışını yaptı.

HEKİMOĞLU: “TDP EDİRNE’DE BİRİNCİ PARTİ OLANA DEK BİZE YORULMAK YOK”

Türkiye Değişim Partisi Edirne İl Başkanı Tolga Hekimoğlu, programın açılış konuşmasını gerçekleştirerek, “Türkiye Değişim Partimizin Edirne İktidara Hazırlık Merkezimizi açıyor olmaktan çok büyük bir gurur, mutluluk ve heyecan duyuyorum. Böyle bir kadim şehrin evladı olmaktan ve bu yolda yürümekten dolayı çok mutlu ve onurluyum. Sayın Genel Başkanım; sizin bir neferiniz olmak, hatta sizin tabirinizle Kale Komutanı olmak benim için çok büyük bir ayrıcalıktır. Bu göreve gelmeme vesile olan Genel Başkanımıza ve parti büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Biz sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı olan ve tarihi derinliklere sahip güzel Edirne’mizde tüm il yöneticilerimiz, ilçe başkanlarımız, kadın ve gençlik kolları başkanlarımız gece-gündüz demeden 7/24 çalışıyoruz. Partimizin hedeflerini, ilkelerini, güzel ülkemizin TDP iktidarında nasıl daha verimli ve üretken olacağını anlatıyoruz. Bu sevgi Edirne’mizde, Trakya’mızda, Türkiye’mizde dalga dalga, halka halka büyüyor. Genel Başkanımızın yıllarca verdiği hizmetler, TDP’nin ilkeleri ve hedefleriyle buluştu. Artık bundan sonrasında Genel Başkanımızın Başkanlığı ve partimizin iktidarında doruğa ulaşacaktır. Bu şehirden nice sultanlar, nice komutanlar geldi-geçti. Nice işgaller gördü bu şehir. Bu şehir hiçbir zaman kolay kazanılmadı ama şartlar ne olursa olsun halkımız her zaman duyarlı oldu ve emanetine sahip çıktı. İşte şimdi halkımız aynı duygularla emanetine sahip çıkıyor. Daha çok çalışacağız, daha çok çalışacağız. TDP, Edirne’de birinci parti olana dek bize uyku yok, bize dur-durak yok, bize yorulmak yok.” dedi.

SARIGÜL: “TÜRKİYE’DE DEĞİŞİMİ SAĞLAYACAK TEK PARTİ TDP’DİR!”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ülkenin tüm sorunlarını çözebilecek güçlü ve tecrübeli kadrolarla beraber olduklarını söyleyerek, “Ülkemiz şu anda mutsuzdur, yurttaşlarımız karamsardır, mutsuzluğu ve karamsarlığı yok edecek, ülkenin tüm sorunları çözebilecek, güçlü tecrübeli kadrolarla beraberiz. Kardeşlerim; adaletsizlik, hukuk, demokrasi, insan hakları ne yazık ki ekonomik kriz ülkemizi derinden sarsmıştır. Bunların çözümü için değişime ihtiyaç var, tecrübeli kadrolarla, akla, bilime önem vererek ülkemizi dürüst politikalarla başarıdan başarıya ulaştıracak kadrolar TDP’dedir.

Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu dünyanın en kıymetli pasaportu yapacak içerde huzurlu, dışarıda onurlu politikalar uygulayacak olan tek parti TDP’dir. Bizler; niye TDP’yi kurduk? Ülkemizi hak ettiği ekonomik mutluluğa, demokrasiye ulaştırmak için çünkü; adaletsizlik, yoksulluk ülkemizde artık derinden hissediliyor. Kötü yönetim yüzünden yoksulluk her geçen gün artıyor, çiftçilerimiz, köylülerimiz ellerindeki, avuçlarındakilerini kaybediyor, traktörlerine haciz geliyor. Esnaflarımız günlerce siftah yapamadan kepenk kapatıyor, borçlarını ne yazık ki ödeyemiyor. Emeklilerimizin aldıkları maaş artık fileleri doldurmuyor. Gençlerimiz; ne yazık ki üniversiteyi bitiriyorlar işsiz, çiftçi gençlerimiz mutsuz. Gençlerimizin önünü açacak, değişimi sağlayacak tek parti TDP’dir. Yurttaşlarımız artık bu iktidara güven duymuyor ama bugüne kadar daha kötüsünden korkuyorlardı, yurttaşlarımız onun için mutsuzdu artık kimse korkmasın yurttaşlarımız korkmasın Türkiye’miz daha iyisine layık, ülkemiz değişim ile beraber çok daha mutlu, çok daha güler yüzlü, çok daha güvenli olacak.” dedi.

SARIGÜL: “TRAKYA’DA İŞSİZ KALMAYACAK!”

Trakya’da Dubai modelini uygulayacaklarını belirten Genel Başkan Sarıgül, “Partimizin iktidarında Trakya, Balkanların Dubai’si olacak. 12 Balkan ülkesinde yaşayan 150 milyon nüfus Trakya’ya gelecek. Trakya’yı kültürde, sanatta, eğitimde, alışverişte, turizmde, tarihi ve doğal güzellikleriyle muhteşem bir noktaya taşıyacağız. 150 milyon 12 Balkan ülkesi; Almanya’ya, Fransa’ya, İngiltere’ye gitmek istemiyor, buraya gelmek istiyor. Biz Dubai modeli neyse, aynısını burada planlayacağız. 15 gün sonra yeniden Edirne’ye geleceğim ve STK’ların tamamını dolaşacağım. Edirne’deki projelerimizi, İl Başkanımla beraber herkese aktaracağım. Edirne ve Kırklareli’nde vergisiz ticaret merkezleri kurulacak! 12 Balkan ülkesinde yaşayan, 150 milyon nüfus bu merkezlere özel vizelerle gelip, vergisiz olarak alışverişini yapıp, gidecek buralara yapılacak otellerle bölge alışveriş turizminin cenneti olacak. Otelci kazanacak, ulaşımcı kazanacak, Trakya kazanacak. Trakya’da yaşayan milyonlar kazanacak, Türkiye kazanacak. Trakya’da bir tane işsiz kalmayacak. Trakya, böylece balkanların dövizini çekecek. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’mizle Trakya, Türkiye’nin Avrupa’sıdır. Dünyaya açılan kapımızdır bu nedenle Trakya değişimin de lokomotifi olacaktır. TDP’nin de en güçlü kalelerinden olacaktır. Anadolu’daki ürünler toplanıp değer katılarak Balkanlar’dan dünyaya servis edildiği bir il olacak Edirne. Edirne, hızlı tren projesi gerçekleştiğinde, Kırkpınar yağlı güreşleri haftalık olarak düzenlenmesi sağlayarak, şehre gelen yerli turist sayısı arttıracağız.” ifadelerini kullandı.

SARIGÜL: “TRAKYA ÇİFTÇİSİNİN DERTLERİNE ÇARE OLMAK, TDP’NİN EN BÜYÜK ÖNCELİĞİDİR”

Trakya çiftçisinin dertlerine çare olacaklarını vurgulayan Genel Başkan Sarıgül, “Tarım şehri olan Edirne’de tarımsal üretim organize sanayi bölgeleri kurulacak. Trakya çiftçisi küserse, bu ülke aç kalır. Bakın Trakyalı ayçiçek üreticisi küstürüldü. Türkiye ayçiçek yağında ithalata mecbur kaldı, fiyatı iki katına çıktı. Vatandaş yağ alamayacak hale geldi. Trakya çiftçisinin dertlerine çare olmak, TDP’nin en büyük önceliğidir. Edirne’de gençlerin ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştirecek, genç nüfusun Edirne’mizden ayrılmasına engel olacağız.

Gastronomi merkezi olan Edirne, mutfağını dünyaya tanıtacağız. Son dönemlerde Edirne’de tarım ve hayvancılıkta küçük ölçekli çiftçi ne yazık ki kaybolma seviyesine gelmiştir. Edirne’de küçük ölçekli çiftçiler destekleyeceğiz, büyük firmalar ile rekabet edilmesi sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Genel Başkan Sarıgül, Edirne İl Başkanı Tolga Hekimoğlu’na görev yazısını takdim etti. Sonrasında Hekimoğlu ve ailesiyle beraber fotoğraf çektiren Genel Başkan Sarıgül, Hekimoğlu’na sonuna kadar güvendiğinin de altını çizdi. Genel Başkan Sarıgül oteldeki programın ardından ise Türkiye Değişim Partisi Edirne İl Binası’nın açılışını gerçekleştirdi.

Kerem Filiz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.