Flaş Haber
Kapat

CHP'de yeni başkan, Ediz Ün

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı seçiminde oy kullanan 337 delegenin 280'inin oyunu alan Ediz Ün, 57 oy alan diğer aday Hakan Erdem'i geride bırakarak CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı oldu.

CHP'de yeni başkan, Ediz Ün

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı seçiminde oy kullanan 337 delegenin 280'inin oyunu alan Ediz Ün, 57 oy alan diğer aday Hakan Erdem'i geride bırakarak CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı oldu.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
11 Aralık 2017 Pazartesi 10:45
CHP'de yeni başkan, Ediz Ün

    Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı seçimi dün ETSO Konferans Salonu'nda gerçekleşti. 337 delegenin oy kullandığı seçimlerde 280 delegenin oyunu alan Ediz Ün, Edirne Merkez İlçe Başkanı oldu. Ün'ün yönetimi ise şu isimlerden oluştu: Çisem Aksoy, Semra Alptong, Yavuz Arslan, Çetin Boz, Mustafa Dirik, Haluk Gezmen, Seçkin Hasseli, Nedim İşcan, Mehmet Koşan, Mehmet Barlas Omurtay, Cengiz Posta, Bahar Sarıbaşak, Amine Nurcan Sülecik, Murat Tahan, Nurdan Tuna, Rıza Ürütükçü.
    Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlanan Merkez İlçe Başkanlık Seçimi'nde önceki dönem başkanı Fevziye Kirezci, kürsüye gelerek teşekkür konuşması yaptı.
    KİREZCİ: “CHP'DE ŞAHSİ DAVA YOKTUR”
    CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezci,  burada bir konuşma yaparak, “CHP'de şahsi dava yoktur, bizim için mesele Türkiye'dir, Edirne'dir, Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğidir. Ülkemizde siyasi umutların tükendiği bir zamandan geçmekteyiz. AK Parti karşısında yalnızca ülkemizin geleceği mücadelesini veren erdemli CHP teşkilatları vardır. Mücadelemiz, çocuklarımızın geleceğini yok etmek için çalışan Atatürk ilke ve devrimlerini unutturmaya çalışan köhne zihniyetedir. Eğilmeden, bükülmeden son nefesimize kadar bu mücadelemize devam edeceğiz. Biliyorum ki partimize hizmet etmek bağımsız bir Türkiye'ye, Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına sahip çıkmaktır. Partimize hizmet etmek demek hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği, mutlu, üreten bir Türkiye demektir. Ulu Önder Mustafa Kemal'in kurucusu olduğu Cumhuriyetimiz tüm uygulamalardan haksızlık, hukuksuzluk üreten siyasi kadronun boyunduruğu altındadır. Bizler CHP'nin neferleriyiz. Daha iyi bir Türkiye mümkün, bu düzen değişecek, birlikte başaracağız.” dedi.
     Sonrasında divan üyeleri seçildi. Divan Başkanlığına Recep Gürkan, Başkan Yardımcılığına Nurten Çalışkan, Katip Üyeliğe Abdullah Yeşen önerildi ve delegeler tarafından kabul edildi. Ardından çalışma ve hesap raporu okunarak, delegelerce ayrı ayrı ibra edildi. CHP Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu ve Erdin Bircan, CHP Edirne Önceki Dönem Milletvekillerinden Rasim Çakır, Bilgin Paçarız, Nejat Gencan ve Kemal Değirmendereli, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve ilçe başkanları, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve ilçe belediye başkanları, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ve üyeleri, Önceki Dönem İl Başkanı Gürkan Güneser ve Şükrü Ciravoğlu ve delegeleri katılım gösterdiği kongrede 2 kişi önerge vererek seçime girmek istediklerini beyan ettiler. Bu sırada Divan Başkanı Gürkan, Ediz Ün'ün listesinde bir sıkıntı olmadığını ancak Hakan Erdem'in listesinde 42 imza olmasına rağmen imza veren kişinin divana dilekçe vererek imzalarını geri çektiğini belirtti. Seçime girebilmek için üyelerin yüzde 10'unun imzasının olması gerektiğini belirten Gürkan, yine de delegeler tarafından oylanarak Erdem'in seçime girmesini önerdi. Ardından Divan Başkanı Gürkan bu durumu oyladı. Önerinin delegeler tarafından kabul edilmesi üzerine Hakan Erdem'in seçime girmesinin önünde bir engel kalmadı. Eksik olan 7 imzanın 3'ü Divan Üyeleri tarafından tamamladı. 
    PEKCANLI: “EN BAŞARILI İLÇEMİZDİ”
    Sonrasında bir konuşma yapan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Ben bütün örgütüm adına çok değerli yol arkadaşımız, ablamız Fevziye Kirezci'ye çok teşekkür ediyorum. İl bazında 934 sandıkta 0 hata ile Türkiye 4'üncüsü yüzde 70 'Hayır' oyu alarak bir referandum atlattık. Edirne Merkez İlçe, ilçelerimiz arasında yüzde 74 ile en başarılı ilçemizdi. Yoğun bir çalışma temposu içerisindeydik. Bu anlamda gece gündüz bizlerle çalışan, eski yeni bütün milletvekillerime, eski yeni bütün belediye başkanlarıma, eski yeni bütün il ve ilçe başkanlarıma teşekkür ediyorum. Çok değerli 2 aday arkadaşım var. 1 tanesi bizim yönetim kurulu üyemiz Ediz Güvenilir Casino Siteleri Ün ve büyük bir olgunluk içerisinde aday olan Hakan Erdem. Oyumuzu kullanacağız. İkisinden birisi ilçe başkanı olacak. Önümüzde ciddi bir süreç var, bu süreçle ilgili herkes fikrini söyledi, genç kadrolara ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı. 
GÜRKAN: “SEÇİMLER GELİR GEÇER”
    Divan Başkanı Recep Gürkan, adaylara söz vermeden önce bir konuşma yaparak, “Öncelikle bu süreçte köy ve mahalle delege seçimlerinden başlayarak ilmik ilmik, adım adım mücadele ederek, birikimini ortaya koyarak görev alan tüm CHP'lileri bir kez daha kutluyorum. Elbette köy ve mahalle delege seçimlerinde başlayan süreçte kimimiz adaydık, kimimiz adayları destekliyorduk, kimimiz maalesef hiç delege seçimlerini duymadan dahi delege seçimleri bitti. Sonuç itibariyle bugün bu noktadayız. İlçe kongrelerimizin ardından seçilmiş olan il delegelerimiz 6 Ocak'ta il başkanımızı, il yönetim kurulumuzu, il disiplin kurulumuzu ve kurultay delegelerimizi seçecekler. Ardından şubat sonunda da kurultayımızı yaparak genel başkanımızı, parti meclisimizi seçerek seçim takvimini 2019 seçimlerinden nerdeyse 1 yıl önce bitirmiş olacağız. Kuşkusuz bu süreçte seçilen bütün yöneticiler, bütün delegeler kendilerine hedef olarak sadece parti içi seçimlerde bir noktaya gelmek değil, asıl 2019 seçimlerinde partiyi bir yere getirmek amacıyla aday oldular. Bazen birbirimizi eksilttik, bazen kızdırdık, küstürdük, kırdık. Olmasa daha iyi ama bizim partimizin böyle bir yapısı ve kültürü maalesef var. Ama CHP'liler medeni, kültürlü insanlardır. CHP'liler dünya görüşlerine saygı duyan, inançlara saygı duyan ve birbiriyle çatışmadan değil, birbiriyle dayanışarak büyüyeceğini bilen insanlardır. O yüzden başta kendi şahsım olmak üzere ve inanıyorum ki hepinizin de adına bu sürçte kırmış olduğumuz, üzmüş olduğumuz tüm arkadaşlarımızdan özür diliyoruz. Lütfen bu özürler kabul edilsin. Seçimler gelir, geçer ama bizim kurucumuzdan aldığımız emanet Türkiye Cumhuriyeti'dir, Türkiye Cumhuriyeti'nin Demokratik Parlamenter Sistemi'dir. Bizim CHP'liler olarak örgüt içi seçimlerde başarılı olmak değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmaktır. Şimdiden seçilecek olan ilçe başkanımızı ve yönetimini tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu. 
    ERDEM: “HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
    Merkez İlçe Başkan Adayı Hakan Erdem,  kendisini tanıtarak başladığı konuşmasında, “ 1984 doğumluyum, 33 yaşındayım, ticaretle uğraşıyorum. Ben konuşmama başlamadan bir şeye değinmek istiyorum. Biliyorsunuz imza konusunda ufak bir sıkıntı yaşandı. Aldığım imzalardan 7 arkadaşımız geri çekmiş. Ben imza toplarken herkesle birebir görüştüm. Keşke bu şekilde olmasaydı. Bana söylemiş olsalardı eğer ben kimseyi zor durumda bırakmazdım. Dilekçe vermelerine de gerek kalmazdı. Buna rağmen, bu konuda yardımcı olan Sayın Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a çok teşekkür ediyorum. Seçimde de aday oldum. Aday olmamın en büyük sebeplerinden bir tanesi partide var olan demokrasiye olan inancım ve delegelerimizin hür iradesidir. İnşallah bugün kongremizi iyi bir şekilde geçireceğiz. Kazanan kim olursa olsun biz yine CHP'ye hizmet etmeye devam edeceğiz. Kazanan CHP olacak.” dedi. 
ÜN: “BAŞARILI SONUÇLAR ELDE ETMEK İSTİYORUZ”
    Merkez İlçe Başkan Adayı Ediz Ün ise, “Ülkemiz AK Parti iktidarı boyunca birçok sıkıntılara maruz kaldı. Özellikle ekonomideki sıkıntılar, ürünü dalda kalan, toplayamayan çiftçi, ürününü değerinde satamayan çiftçi, geçinemeyen çiftçi. Kısacası ekonomik olarak büyük bir buhran içerisindeyiz. Dolayısıyla 2019'da iktidara gelip halkımızı huzur ve refaha kavuşturmak adına bütün hazırlıklarımızın CHP olarak tamamlamış bulunmaktayız. Bütün projelerimiz hazır. 2019 yılı halkımızın kurtuluş yılı olacak. Ekonomik dar boğazdan kurtulup, ekonomik özgürlüğüne kavuşacak. Bizim için bir önemli husus daha var. Cumhuriyetimiz AK Parti iktidarında dejenere edildi. Atatürk'ü itibarsızlaştırmak, yok saymak için ellerinden geleni yaptılar. Oysaki Atatürk bu ülkenin kurucu iradesidir, gücüdür, bizlerin kurucu değeridir. Ülkemizin Cumhuriyeti rejimiyle, parlamenter sistemle yönetilmesine devam etmek için var gücümüzle çalışacağız 2019'da CHP olarak iktidar olacağız. Merkez İlçe Başkan Adayı olarak bugün delegelerimizin huzuruna çıkacağım. Eğer biz de seçimi kazanır, delegelerimizin teveccühüne ulaşırsak Edirne'de aldığımız oyu arttırmak, örgütte birlik ve beraberliği sağlayıp kol kola girerek daha başarılı sonuçlar elde etmek istiyoruz. Özellikle seçimlerin normal tarihinde yapılacağını düşünürsek öncelikle yerel seçimlerde 9 ilçemizde de CHP'li belediyeler olması adına elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Ben de Hakan arkadaşıma katılıyorum, kim kazanırsa kazansın kazanan CHP olacak. ” ifadelerini kullandı. 
    Konuşmaların ardından aşağıdaki listelere seçime gidildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.