Müezzinoğlu, pazaryerini açtı

İpsala Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Pazaryeri’nin açılış töreni dün, gerçekleştirildi.

Müezzinoğlu, pazaryerini açtı

İpsala Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Pazaryeri’nin açılış töreni dün, gerçekleştirildi.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
07 Ağustos 2017 Pazartesi 09:56
Müezzinoğlu,  pazaryerini açtı

    Açılış töreni, saat 15.00 sıralarında başladı.
    Törene, katılan eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, pazaryeri açılışında, İpsala Devlet Hastanesi’nin 29 Ekim’de açılacağı yönünde söz verdi.
    İpsala Belediyesi Kapalı Pazaryeri’nin açılış törenine, Müezzinoğlu’nun yanı sıra, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, İpsala Kaymakam Vekili ve Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve il başkan yardımcıları, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, AK Parti İpsala İlçe Başkanı Turan Girgin, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel, 22. ve 23. dönem AK Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşların yöneticileri ve İpsala halkı katıldı.
    Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, İpsala İlçe Vaizi Kadir Kanık tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından mehter takımı gösterisi sergilendi.
    “NE SÖZ VERDİYSEM HEPSİNİ YERİNE GETİRDİĞİME İNANIYORUM”
    Açılış töreninin ilk konuşmasını yapan İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, açılışa katılan ve bu pazaryeri projesinde desteği olan herkesi selamlayarak, “İlçemiz, bugün tarihi bir anı daha yaşıyor. 5 milyon 285 bin lira artı KDV değerindeki pazaryeri eserimizde, 68 dükkan bulunmaktadır. Bu dükkanlarımızı geçen hafta satışa çıkarttığımızda, 19 dükkanımız satıldı. Geri kalan dükkanlarımızı da tekrar satışa sunacağız. Bu dükkanlarımızı, ilçemize, bölgemize ve ticaret yapan değerli ticaret adamlarımıza bereket getireceğine inanıyorum. Ben bugüne kadar ne söz verdiysem hepsini yerine getirdiğime inanıyorum.”
    2017 YILININ HİZMET YILI OLACAĞINA HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN
    Belediye Başkan aday adayı olmasından Belediye Başkanı seçilmesine kadar Mehmet Müezzinoğlu’nun kendisine destek verdiğini söyleyen Kerman, “Mehmet Müezzinoğlu, Belediye Başkanı seçimlerinde Sağlık Bakanı olduğu halde bana kefil oldu ve halka hitap ederek, ‘Ben Mehmet Kerman’ın kefiliyim, ona oy verin, destek verin, belediye başkanı seçin. Devletin desteği İpsala’ya gelecek.’ demişti. Allah’a şükür belediye başkanı seçildim ve mahcup etmedim. Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’nun da desteğiyle Esenyurt ile kardeş şehir olduk. Rabia Kadıoğlu Camiimizin açılışını yaparak hizmet sunduk. Sayın Başkanım Kadıoğlu’nun hizmetleri bununla da bitmedi. İlçemizde İmam Hatip Lisesi’nin yenilenmesi ve yurdunun yapılmasında da çok destekleri oldu. Sevgili yol arkadaşlarım ve dava arkadaşlarım, 2017 yılının hizmet yılı olacağına hiç şüpheniz olmasın.” dedi. 
    “DOĞALGAZ, BU YILIN EKİM AYINDA HİZMETE SUNULACAK”
    Mehmet Kerman, sözlerinin devamında şunları söyledi: “İçme suyu projemizin çalışmaları sona erdi. Bu projemizin açılışını da önümüzdeki günlerde yapacağız. İlçemize arıtma tesisi kazandırıldığını ve parasının çıktığını, şuanda aramızda bulunan İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı söyleyecek. Doğalgaz, bu yılın Ekim ayında hizmete sunulacak. Doğalgaz çalışmalarımızın yüzde 75’i bitmiş durumdadır. Eskiden yağmur yağdığında araçlarımız yollarda yüzüyordu. Şuan ise anayollarda bir gram dahi su bulunmuyor. Anayollarda yaptığımız alt yapı çalışmaları bittiği gibi yan yollarımızı da yaptık, ışıklandırmamızı da yaptık, ağaçlarımızı da diktik.”
    “YENİ BİR PROJE ÇİZDİRDİK..!”
    İpsala için var gücüyle çalıştığını ifade eden Kerman, “Yeni bir proje çizdirdik ve bu projeyle, Kapalı Pazaryerimizi çok daha kıymetlenecek. Bankası, büyük marketi, alışveriş merkezi, ofisleri, sinema salonu, tiyatro salonu, toplantı salonu, kapalı ve açık düğün salonu olan bu projenin temellerini bu yılın içerisinde atacağıma söz veriyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.
    YÜKSEL: “HEM İÇME SUYU HEM DE KANALİZASYON İŞİNİ BİTİRDİK”
    Kerman’ın ardından konuşma yapan İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel de şunları söyledi: “İpsala Kapalı Pazaryeri’nin, hem projesinde hem de inşaatında İpsala Belediyemize teknik destek verdik. Hükümetimizin başlatmış olduğu programa göre, nüfusu 25 binin altında olan belediyelerimizin alt yapı hizmetlerinin yüzde ellisini hibe olarak veriyoruz. Bu kapsamda, İpsala’mızda hem içme suyu hem de kanalizasyon işini bitirdik. Yaklaşık 15 milyon kadar maliyetli bir yatırım oldu. Bunun 7 buçuk milyonu hibe şeklinde gerçekleştirildi.”
    MÜEZZİNOĞLU: “EDİRNE’NİN NEREDEYSE HER KÖYÜNDEN HER İLÇESİNE TARLADA İZİMİZ OLDUĞU KANAATİNDEYİM”
    Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İpsala Kapalı Pazaryeri’nin açılışında olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Benim için bir hasret giderme günü de olduğu için ayrıca herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Yaklaşık 25 yıl önce İstanbul’da birlikte siyaset yaptığımız Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadığıoğlu’yla birlikte çok fazla mücadeleler verdik. Bizim siyaset anlayışımızda, ‘tarlada izin olsun ki harmanda yüzün olsun’ sözü vardır. Benim buralardaki duygu dünyam farklı. 2011 yılındaki genel seçimlerinde, aday olarak buraya geldiğimde, ‘ben bu toprakların çocuğuyum, sizlere hizmet etmek benim için şereftir’ dedim ve rabbim 4 yıl nasip etti. Edirne’nin neredeyse her köyünden her ilçesine tarlada izimiz olduğu kanaatindeyim. Arkamızda Vevobahis eserler bırakma gayretiyle siyaset anlayışımızı sürdürüyoruz. Bu dönem, Bursa Milletvekili olarak hizmet etsem de, yine gücümün yettiği kadar buradayım.” dedi.
    “İPSALA DEVLET HASTANESİ’Nİ 29 EKİM’DE TESLİM EDECEĞİZ”
    Konuşmasının devamında, Uzunköprü’ye bir hastane borcu olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, “Uzunköprü’nün hastane ihalesini de bu yılsonu yapacağız. Keşan Devlet Hastanesi’nin de bittiğini gördüm. Ancak İpsala Hastanesi’nin müteahhiti bizi mahcup etti. Fakat 1 Ağustos itibariyle yeni yüklenici firma müteahhit artık teslim aldı. İpsala Devlet Hastanesi’ni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İpsalalılara teslim edeceğiz.” şeklinde konuştu.
    “16 YILDIR, ÖNEMLİ BİR İCRAAT HÜKÜMETİ OLDUK”
    Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti olarak, ülkeyi ve milleti kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün felsefesi ile “Büyük Türk Milletine Muhasır medeniyet seviyesinin üzerinden yer yakışır” cümlesini siyasi anlayışlarının felsefesi yaptıklarını ifade ederek, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıldönümü olan 2023’te bu ülkeyi, dünya milletleriyle yarışan gelişmiş ve medeni dediğimiz dünyayla bilek güreşi yapabilecek hale taşımayı gayreti içerisindeyiz. 16 yıldır, yollardan tünellere, tünellerden köprülere, köprülerden hava alanlarına, hava alanlarından da farklı dinamikleri Türkiye’ye kazandıran önemli bir icraat hükümeti olduk.” diye konuştu.
    “ARTIK MİLLET NE DERSE O OLACAK”
    Türkiye’nin bundan sonra daha güçlü, istikrarlı dönemin arifesinde olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Müezzinoğlu, “16 Nisan referandumundan sonra, Türkiye’de artık millet ne derse o olacak. Güç odakları ya da kapalı kapılar arkasında tuzak kuranlar değil, bu ülkenin ve bu milletin kaderine plan yapanlar değil, milletin kendisi merkezde olacak.” dedi.
    “BAŞARILI OLAMAYACAKLAR”
    Konuşmasına, “Büyüyen Türkiye gelecek ama kazanan millet olacaktır.” diyerek, devam eden Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Milletin kazandığı her ortam, bu ülkenin ve bu milletin muasır medeniyet seviyesinin o hedefine çok daha güçlü, daha hızlı yürümesini sağlayacaktır. AK Parti olarak, kurulduğumuz günden bugüne kadar hep ‘akıl teri, alın teri’ dedik. Dünyayla yarışacak ne varsa, bu milletin aklı yeter dedik. Bu milletin alın teri bunu karşılar dedik. Milletin bunu yapacak yüreği var dedik. Milletimize inanarak, milletin yüreğine, akılına ve iradesine sırtımızı dayayarak, bugünlere geldik. Bundan sonraki yolculuğumuzda, yine milletimizle birlikte olacaktır. Milli iradeyi merkeze alan, milletin gelecek hayalleri ve umutlarının öncülüğünü yapan bir siyasi anlayışla yarınlara yürüyeceğiz. Bundan sonraki süreçte, ister içerdeki isterse dışarıdaki düşmanlarımız ya da rakiplerimiz, hangi kıskançlığı gösterirlerse göstersinler, tuzakları kurarlarsa kursunlar başarılı olamayacaklar.”
    “15 TEMMUZ SÜRECİ…”
    15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimini hatırlatarak, sözlerine devam eden Mehmet Müezzinoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz’da karanlık bir geceyi, aydınlık bir sabaha dönüştüren bir milletimiz var. Aynı Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya ruhuyla bu milletimiz mücadele etti. 16 Temmuz sabahına 250 şehit, 2 bin 193 gazimizle ve milletimizin yüreğiyle, o hainlere en güçlü dersi verdik. Bundan sonra, bu milletin kaderiyle oynamayı düşünenler o geceyi asla unutmasınlar. Bugün o hainlerin düştü duruma düşmek istemiyorlarsa, akıllarını başlarına toplasınlar. Yoksa, bedeli ağır olur. Bu milletin vicdanı onları zaten idam etti. Fiili idam da, milletin kararı olarak, mecliste göreceğiz.”
    “İPSALA’DAKİ MODERN PAZARYERİNİ; KEŞAN’DA, UZUNKÖPRÜ’DE VE EDİRNE’DE GÖREMEZSİNİZ”
    İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın yaptığı çalışmalar hakkında, değerlendirmelerde buluna Müezzinoğlu, “Mehmet Kerman kardeşim, kendisine kefil olduğumu dile getirdi. Kendisiyle birlikte siyaset yaptık. Onun başarısı, İpsala’nın ve İpsalalıların başarısı, kazanımı olacaktır. Biz, o kazansın diye değil; İpsala kazansın diye uğraşıyoruz. Bizim derdimiz sadece AK Partili belediyeler kazansın değil. Önce millet kazansın. AK Parti olarak, biz, milletimizi yüreğimizde zaten hissediyoruz. Daha modernini, daha gelişmişini AK Parti olarak, dünyaya gösteriyoruz. Şu modern pazaryerini gidin Keşan’da, Uzunköprü’de ve Edirne’de göremeyeceksiniz. Çünkü bu alın teri ve akıl teri dökmeyi gerektirir. Edirne, Uzunköprü, Keşan belediye başkanlarını ayırmadım ve severim. Onlarda bir destek için geldiklerinde gönlüm ve kapımda hep kendilerine açık olmuştur. Ama ne yazık ki, akıl terlerini ve gönül sızılarını AK Parti’deki kardeşlerim gibi çekip-çekmediklerini seçmenin takdirine bırakıyorum. İpsala’nın girişindeki yol 1 ay, hastane 3 ay içerisinde bitirilecektir. Diğer hizmetlerde hızla gelecektir. Birbirimize daha çok güvenmeli ve daha çok sevmeliyiz.” şeklinde konuştu.
    “HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”
    Mehmet Müezzinoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Yeni yapılan pazaryerinin ve 68 işyerinin İpsala’ya hayırlı olmasını diliyorum. Belediye başkanımız ve ekibini kutluyorum. İller Bankası’nın bu ilçelerimize ve beldelerimize daha güçlü destek verdikleri için teşekkür ediyorum.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.