"SİYASETE DEĞİL HİZMETE TALİBİM"

Demokrat Parti Belediye Başkan Aday Adayı Sebahattin Yaz, basın açıklaması düzenledi. Makine Yüksek Mühendisi Sebahattin Yaz, bilgi birikimi, tecrübe ve projelerini belediye hizmeti olarak hayata geçirerek hayatının kalan yıllarını Edirne'ye adayacağını ifade etti.

"SİYASETE DEĞİL HİZMETE TALİBİM"

Demokrat Parti Belediye Başkan Aday Adayı Sebahattin Yaz, basın açıklaması düzenledi. Makine Yüksek Mühendisi Sebahattin Yaz, bilgi birikimi, tecrübe ve projelerini belediye hizmeti olarak hayata geçirerek hayatının kalan yıllarını Edirne'ye adayacağını ifade etti.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
14 Şubat 2024 Çarşamba 00:00
"SİYASETE DEĞİL HİZMETE TALİBİM"

Demokrat Parti’nin Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Sebahattin Yaz, basın açıklamasında şunlara yer verdi; "1944 yılında Edirne’de doğdum. İlk ve ortaokulu Edirne’de okuduktan sonra 1958 yılında Kuleli Askeri Lisesi'ni bitirdim. Bilahare Kara Harp okulundan sonra 1968 yılında İstanbul Teknik Üniversitesini bitirip, Makine Yüksek Mühendisi oldum. İlk iş hayatım doğup büyüdüğüm Edirne’mizde birkaç yıl evvel kurulmuş olan Devlet Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğünde, sırasıyla atölye mühendisi, şef, Makine ve İkmal başmühendisi, birkaç yıl sonra da Bölge Müdür Yardımcısı olarak toplam 21 yıl Edirne’me ve Trakya’mıza yapılan baraj, gölet, sulama, pompaj, taşkın tesislerinde aktif görev aldım. Şu anda Trakya’mızda bulunan bu gibi tesislerin yüzde 70’inde proje-planlama, yapım ve işletmelerinde üst düzey yönetici olarak hizmet verdim. 1989 yılından sonra Türk Sanayiinde özel sektörde üst düzey yönetici  olarak 35 yıldır ülkemize hizmet veriyorum. Bu süre zarfında Türkiye içinde ve Türkiye dışında sektörde dünya ölçeğinde 11 üretim hattının Proje ve Yatırım Direktörlüğünü yaptım. Hayatımın bundan sonraki yıllarımı çok sevdiğim Edirne’mize adayarak, Edirne ve Trakya’mızla ilgili olarak yıllardır ön çalışmalarını yaptığım çok önemli proje ve yatırımları gerçekleştirmek için Edirne Belediye Başkanlığına talip oldum. Siyasete değil, hizmete talibim.

Belediye hizmetlerinde şeffaflık, adalelti, hukuka uygun, bilimsel hizmet, herkese eşit mesafeli, liyakatlı kadrolaşma, fakir fukaraya yardım, engelliler için engelsiz çözümler, çevre korumaya en üst seviyede önem ve öncelik prensiplerimizle, sivil toplum örgütlerine bilgi ve tecrübelerimle yardımcı olacağım.

Her ay en az bir defa Halk ve sivil toplum örgütleriyle basın önünde halk buluşmaları organize edip; yapılan ve yapılmakta olan faaliyetlerle ile ilgili bilgi alışverişi yapılacaktır. Geri bildirim KOMİSYONU kurarak, halkımızdan gördükleri riskli durumları yani ollarda çöküntü, kapaksız rögar, su boru patlağı, vs. gibi ilk bildirecek vatandaşa bin TL ödül verilecektir. Şehir ile ilgili proje trafik düzeni, imar, vs. üreten vatandaşlara da projenin önemine ve kapsamına göre bin – 5 binTL arası ödül verilecek.

Şehir merkezindeki ulaşım sistemi ve trafik düzenini ilgililer, STÖ ler, bilhassa muhtarlar ve şoförler derneği ile masaya koyarak mevcut sorunlara geniş katılımla en ideal çözüm bulup yeni önerileri de değerlendireceğiz. Bu meyanda şehrin E-5 girişinin Migros -DSİ kavşakları arasındaki segmenti, Kuzey-Güney istikametinde yeni bir Işıklı Kavşak ile delerek segmentin diğer ucundaki kavşaklardaki trafik yoğunluğunu azaltıp yöredeki başta 1. Ve 2. Sanayi sitelerine ve de karşısındaki iş yerlerine AVM, otel , Tic. San. Odası, Küçük Ofisler vs giriş-çıkış trafiğini rahatlatacağız.

65 yıldır takip ettiğim Kırkpınar ve Yağlı Güreşleri paydaşları olan eski-yeni pehlivanlar, hakemler, federasyon yetkilileri, STÖ’ler ve Yağlı Güreş Turnuvaları düzenleyen diğer Belediyeler ile masaya koyup, devrim niteliğinde alınacak kararlarla güreşleri görsel ve sportif açıdan şölen havasında akıcı, heyecanlı, adil, mantıklı geçmesi sağlanacaktır. Böylelikle Kırkpınar önce yağlı güreşlerin vatanı olan Balkanlara, sonra da dünyaya açılarak olimpiyatları alt yapısını hazırlayacağız.

Mevcut iktidarın büyük önem verdiği Millet Bahçeleri  tesis etme arzusunu, halkın Söğütlük'ün doğal kalma isteği de dikkate alınarak, yine taşkın alanı içinde asgari riskli bir projeyi, Tunca nehrinin iki tarafındaki kış seddeleri arasında kalan , içinde adalar da bulunan Tunca Taşkın Alanı içine, proje ve kontrollüğünü belediye başkanlığımızca yapabiliriz.

Kanal, Edirne, Trakya, İstanbul projesiyle Ergene'de iki buçuk yılda balık tutulacak. 3 milyar dolar yatırım ile. Bakın, ben bunun istikşafi safhasını, bu projenin geçtim. Bir sürü akademisyenlerin raporlarını okudum. Projeyi inceledim, teknik bazı benzer projeleri inceledim. 3 milyar dolar nedir bir Trakya için.Ama o proje Trakya'yı ihya edecek"

Refik Usluy

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.