UMFED, ARTIK EDİRNE'DE

Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu Edirne'de de mücadele edecek. UMFED Edirne İl Temsilciliğine Ahmet Arda'nın atanmasının hemen ardından oluşturulan yönetim uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışmaya başladı.

UMFED, ARTIK EDİRNE'DE

Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu Edirne'de de mücadele edecek. UMFED Edirne İl Temsilciliğine Ahmet Arda'nın atanmasının hemen ardından oluşturulan yönetim uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışmaya başladı.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
17 Ocak 2024 Çarşamba 00:00
UMFED, ARTIK EDİRNE'DE

Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu (UMFED) Edirne İl Temsilcisi olarak atanan Ahmet Arda, basın mensupları ile bir araya geldi. Basın açıklamasına Arda'nın yanı sıra UMFED yönetim kurulu üyeleri Aslan Kıyunat, Taner Alkan, Mehmet Ali İpek, Okan Mercan, Zuhal Aytar, Mübeccel Battal, Vedat Topçu, Muharrem Tilan, Âdem Baş, Mustafa Oral, Necdet Arda, Arif Tuna, Ali Dündar, Şerafettin Kula, Sunday Tuna, Şerafettin Baş, Emine Tilan ve Müzeyyen Tokat Arda'da katılım sağladı.

Arda, gazetecilere yaptığı açıklamada UMFED Edirne İl Temsilciliğine 02.01.2024 tarihinde atandığını ve yönetim kurulunu seçerek faaliyetlere başladıklarını bildirerek, bağımlılıkla mücadelenin toplumsal bir sorumluluk olduğunu sözlerine ekledi.

UMFED’in en az bir kişiyi kurtarmayı hedefleyerek yola çıktığını belirten Arda, bir kişiyi kurtarmanın insanlığı kurtarmak olduğunu dile getirdi.

Arda, Federasyon hakkında da bilgiler vererek şunları söyledi:

"Genel Merkezi Afyon Karahisar’da olan ve Genel Başkanlığını Yusuf Budak’ın yaptığı UMFED Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu Edirne İI Temsilcisi olarak 02.01.2024 tarihinde atandım. Bu süreçte yönetim kurulunu oluşturma çalışmalarımızı yaparken de dernekler masasına müracaatımızı yaparak resmen faaliyetlere başladık. Bağımlılıkla mücadele toplumsal bir sorumluluktur. Mücadelemizde en güçlü silahımız bilinçlenme ve eğitimdir. Toplum olarak uyuşturucunun gerçek yüzüyle yüzleşmeli, gençlerimize, ailelere ve eğitim kurumlarına bu konuda destek olmalıyız. Ön yargılardan arınarak bağımlılığın arkasında ki gerçekleri anlatmak sorunun çözümüne giden yolda bir adım atmaktır. Bağımlılıkla mücadele tek başına yapılacak bir şey değildir. Aileler, dostlar, komşular bir araya gelerek destek ağları oluşturmalı, bağımlılıkla mücadele eden bireylere yardım eli uzatılmalıdır. Empati ve anlayış bu zorlu süreçte önemli bir etkendir, unutulmamalı ki eğer komşunun çocuğu uyuşturucuya bulaştıysa senin çocuğunun garantisi yoktur onun için hep birlikte mücadele etmeye mecburuz. Bu doğrultuda federasyon faaliyetlerimizi daha sağlıktı ve etkin bir şekilde yürütebilmemiz için valilik, belediye, emniyet müdürlüğü siz basın kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının da görüş ve tavsiyelerine ihtiyacımız olacaktır.

Tüm dünyanın her yerinde kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı konusunda biz UMFED ailesi olarak çıktığımızın bu yolun çok zor ve çetin olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Çocuklarımızı madde bağımlılığına kaptırmamak için gece gündüz çalışmalarımıza hız vereceğiz. Biz yola çıktığımızda en azından bir kişiyi kurtarmayı hedefleyerek yola çıktık. Bir kişiyi kurtarmak insanlığı kurtarmak demektir. Amacımız halka hizmet hakka hizmettir.

HALKI BİLİNÇLENDİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

UMFED madde bağımlılığının azaltılması ve madde bağımlılığı ile mücadele edilmesi için sosyal çalışmalar yapmaktır. Farkındalık yaparak eğiterek öğreterek aileleri bilinçlendirerek halkın içinde lokomotif görevi üstlenmektir. Özellikle son 10 yıl içerisinde gelişen teknoloji ile bu maddelerin gerek internet aracılığıyla ile gerek sosyal medyayla ulaşımı kolaylaşmakla kalmamış kullanım yaşını da düşürmüştür. Yeni nesle temiz ve sağlıklı bir gelecek sunabilmek işin UMFED ailesinin var gücü ile çalışması ve teşkilatlanarak toplumumuzun her bireyine ulaşarak bağımlılık döngüsünü bitirmektir."

Bülent Sarıçiçek

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.