CAMBAZ GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Kovid-19 salgın tedbirleri kapsamında kentteki bir tesiste gerçekleştirildi. Tek liste ile gerçekleşen kongrede AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz, güven tazeledi.

CAMBAZ GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Kovid-19 salgın tedbirleri kapsamında kentteki bir tesiste gerçekleştirildi. Tek liste ile gerçekleşen kongrede AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz, güven tazeledi.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
01 Şubat 2021 Pazartesi 06:02
CAMBAZ GÜVEN TAZELEDİ

Kongrede konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Türkiye’nin 2053 ve 2071 vizyonlarını gönül huzuruyla emanet edecekleri bir gençliğin gelmekte olduğunu görmekten mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi.

Kentteki bir tesiste gerçekleştirilen AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresinde katılımcılar ateş ölçümü yapılarak içeriye alındı. Ayrıca kongrede sık sık sosyal mesafe ve maske kuralına uyum uyarısı anonsları yapıldı. Divanın oluşturulması ile başlayan kongrede saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Kongrenin Divan başkanlığına Osman Akgül, Başkan Yardımcılığına Anıl Durmaz, Kâtip Üyeliklere ise Mahmut Tekin, Derya Taşkıran ve Burak Çur seçildi.

“GENÇLERİN COŞKUSU BİZE GÜVEN VERİYOR”

Konuşmasına gençlerin heyecanı, coşkusu ve sevgisinin her seferinde bizi de adeta gençleştiriyor diyerek başlayan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, bu coşkunun güven verdiğini ifade ederek, Türkiye’nin 2053 ve 2071 vizyonlarını gönül huzuruyla emanet edecekleri bir gençliğin gelmekte olduğunu görmekten mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi.

“2023 YILINDA MİLLETİMİZİN HUZURUNDA OLACAĞIZ”

 AK Parti’nin, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, kurulduğu 2001 yılından bugüne, Millet iradesini merkeze alan anlayışı temsil ettiğini vurgulayan Başkan İba; “AK Parti, bir millet hareketidir. AK Parti’nin hikâyesi, vatandaşlarımıza hizmet hikâyesidir. Bu yüzden verdiğimiz mücadele herhangi bir mücadele değil, milletimizin kararını var etme mücadelesidir.

Şimdi, gerçekleştirdiğimiz kongrelerimiz ile seçimlerdeki ilk durağımız olan 2023 yılına bugünden hazırlanma dönemine girdik. Bizim daha yapacak çok işimiz var. Bizler kurduğumuz gönül köprüleri ve yapmış olduğumuz çalışmalarımızla, 2023 yılında milletimizin huzurunda olacağız” dedi.

Bu süreçte partinin tüm kademelerine büyük görevler düştüğünü ifade eden Başkan İba, en büyük görev ve sorumluluğun gençlerin omuzlarında olacağını aktardı.

“YENİ YÖNETİM İLE EMİN ADIMLARLA HEP BİRLİKTE İLERLEYECEĞİZ”

Köy köy, mahalle mahalle, apartman apartman ziyaretlere katılıp, bayrak asan, broşür dağıtan, oy isteyen, dik durmak gerektiği zaman, elif gibi dimdik duran, ama dikleşmeyen bu davaya hizmet eden gençlerden Allah razı olsun diyen Başkan İba, kongreler ile girdikleri bu yeni dönemde, 2023 hedeflerine Edirne’de, İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz ve yeni yönetim ile emin adımlarla hep birlikte ilerleyeceklerinin altını çizdi.

“GÜCÜMÜZE GÜÇ KATARAK ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Edirne’de, daha güçlü bir şekilde hizmet etmeye devam edeceklerini dile getiren Başkan İba,  “Bu duygularla inandığımız yolda yürüdüğümüz 6. Olağan İl Gençlik Kolları Kongremizin Edirne’mize, bölgemize ve teşkilatımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

"ÜYELERİNİ HER DAİM EL ÜSTÜNDE TUTAN BİR PARTİYİZ"

AK Parti'nin 19 yıldır tek başına iktidar olmasının arkasında bu sürekliliğin, istikrarın çok büyük bir rolü olduğunu aktaran AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Tarık Hatipler, kurulduğu günden bu yana gerek üye çalışması, gerek üye ziyareti, gerekse ifa edilen vefa yemekleri ile üyelerini her daim el üstünde tutan sürekli ve istikrarlı bir teşkilata sahip olduklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ve teşkilatların desteği ile ülkeyi çok daha iyi bir konuma taşıma gayretinde olduklarını ifade eden Hatipler; "Covid 19 salgınından dolayı ara vermek zorunda kaldığımız ve sonrasında yeniden başlattığımız ilçe kongrelerimizi geçtiğimiz ay tamamlamış bulunuyoruz. İnşallah 81 ilimizin kongrelerini gerçekleştirerek akabinde yapacağımız büyük kongre ile kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz. Teşkilatımız her geçen gün daha da büyüyor ve yenilenerek güçleniyor" dedi.

"TAZELENİYOR VE YENİLENİYORUZ"

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen il kongresinde Belgin İba’nın 2002’den bu yana en yüksek delege oyu ile yeniden il başkanı seçildiğini hatırlatan Hatipler, yaklaşık 10 yılı aşkın süredir parti teşkilatı içerisinde olan biri olarak büyük bir gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.

"HAYAL DENİLEN BİRÇOK PROJE GERÇEK OLDU"

Gençlerin gece gündüz demeden çalışmalar yaptığını ifade eden AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, en büyük fedakârlığı 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi olduğu zaman gösterdiklerini vurguladı.

15 Temmuz gecesi en önde gençler olduğunu belirten Aksal, gençlere güvendiklerini ve onlara daha iyi bir gelecek bırakmak için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini ifade etti.

Hayal denen birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Aksal, sağlıktan eğitime eğitimden ulaşıma birçok yatırım yaptıklarını söyledi.

“ŞANLI EDİRNE’NİN ŞANLI GENÇLİĞİYİZ”

Ölü dünyayı diriltecek gençlikle emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz; “Mehmet Akif’in deyimiyle ‘Şarkın demir kilidi’ şanlı Edirne’nin şanlı gençliği, Asım’ın nesli! İşte bu gençlik! Şükrü Paşa’nın şehri mukaddesi müdafaa ederken verdiği mücadeleyi bilen ve bunu yaşatan gençlik! İşte bu gençlik! Fetihlerin sultanı, Fatih’in doğduğu şehirde yaşayan ve onun ufkunu bu şehirde yaşatan gençlik! Kula kul olmayan, makam mevki sahiplerinin önünde eğilmeyen, saygısızlık nedir bilmeyen, az ve öz konuşan, işlerinde istişare eden, doğru arkadaşlar seçen, tembel olmayan, acele etmeyen, şefkatli merhametli gençlik” dedi.

“GENÇLERİN DAHA FAZLA SÖZ SAHİBİ OLMASI HEDEFLENMİŞTİR”

AK Parti’nin iktidar olduğu dönemde ülkede seçilme yaşının 18’e düştüğünü ve ülkenin yönetiminde gençlerin daha fazla söz sahibi olmasının hedeflendiğini aktaran Cambaz; “Allah’a hamdolsun ki “Biz gençleri yedek kulübesinde değil ilk 11’de, sahada görmek istiyoruz diyen ve bunu uygulayan bir lidere sahibiz.  Kor yürekli akıncıların, bileği bükülmez pehlivanların şehri Edirne’mizde bu aziz millete hizmet etmek bizlere de nasip oldu. Bu bilinç ile çıktığımız yolda omuzlarımızdaki sorumlulukları farkında olarak hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerine yer verdi.

“EDİRNE’MİZDE BİN 400 KARDEŞİMİZİ PARTİMİZE ÜYE YAPTIK”

2017’de Uzunköprü İlçe Gençlik Kollarında siyasete başlayan Cambaz, 2018’de 27. Dönem Edirne Milletvekili adaylığı, 2019’da Belediye Meclis Üyesi adaylığı, 2019’da İl Gençlik Kolları Teşkilât Başkanlığı son olarak 10 Eylül 2020’de Gençlik Kolları İl Başkanlığı göreviyle tanınıyor.

Atama yapıldıktan sonra teşkilatın çalışmalarının her birine katılarak yüzlerce gençle temasta bulunduklarını belirten Cambaz; “O günden bu güne ‘gönül seferberliği’ ile Edirne’mizde bin 400 kardeşimizi partimize üye yaptık, ailemizi genişlettik. Vatandaşlarımızın her birinin derdiyle dertlenip mutluluğu ile umutlandık. Çünkü biz, liderimizden aldığımız ilhamla halka hizmetin hakka hizmet olduğunu bilen ve bunu hissettiren gençleriz” dedi.

Edirne’yi AK belediyecilikle tanıştırıp yakacakları gençlik ateşi ile ülkeyi hedeflerine yürüteceklerini aktaran Cambaz, Edirne’nin hak ettiği değeri görmesi için var gücüyle çalışacaklarını vurguladı.

Ülkenin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine giden yolun öncüsü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet hedefinin takipçisi olacaklarını ifade eden Cambaz, tazelenme ve nöbet değişimi dönemleri olan kongrelerin hayırlı olmasını diledi.

Düzenlenen kongreye AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Milletvekili ve KEFEK Başkanı Fatma Aksal, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Tarık Hatipler, MKYK Üyesi Mustafa Zengin, MKYK Üyesi Osman Akgül, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, gençler ve partililer katılım sağladı.

Haber Merkezi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.