CHP MERKEZ İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANTISINI YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Merkez İlçe Danışma Kurulu, İl Başkanı Samet Kahraman, Milletvekili Baran Yazgan, Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Genel Meclisi üyesi ve Genel Merkez MYK üyesi Çiğdem Gegeoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru partiye kayıtlı üyelerin katılımıyla yapıldı.

CHP MERKEZ İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANTISINI YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Merkez İlçe Danışma Kurulu, İl Başkanı Samet Kahraman, Milletvekili Baran Yazgan, Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Genel Meclisi üyesi ve Genel Merkez MYK üyesi Çiğdem Gegeoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru partiye kayıtlı üyelerin katılımıyla yapıldı.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
17 Ekim 2023 Salı 00:00
CHP MERKEZ İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANTISINI YAPTIEdirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı toplantının açılış konuşmasına, danışma kurulu toplantısına katılan tüm partilileri selamlayarak başladı. Balkanlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu değerli toplantıda bir araya gelmemizin nedeni, ülkemizin geleceği ve halkımızın refahı için daha iyi bir Türkiye inşa etme çabalarımızı bir araya getirmek, partimizin genel politikaları ile ilgili ekonomik sosyal kültürel ve siyasal konularda düşüncelerimizi paylaşmak ve birlikte ortak kararlar almaktır.
Cumhuriyet Halk Partisi, köklü bir geçmişe sahip olan ve Türkiye'nin demokratik değerlerini koruma, adaleti sağlama, eşitliği artırma ve vatandaşlarımıza daha iyi bir yaşam sunma misyonu taşıyan bir partidir. Bizler, bu değerlere bağlılıkla ve ulusal çıkarları gözeterek hareket eden bireyleriz. İşte bu yüzden buradayız.
ZORLU GÜNLERDEN GEÇİYORUZ
Ülkemiz her alanda çok zorlu günlerden geçmektedir. Bilimde sanatta kültürde dünya standartlarının çok altına düştük.Eğitim içler acısı durumdadır.Ekonomik ve sosyal sorunlar giderek büyümektedir. Gençlerimiz gelecek kaygısından dolayı umutsuzluğa düşmüş ülkesini terk etmek için fırsat kollamaktadır. Çalışanlarımız emekçilerimiz emeklililerimiz çiftçilerimiz üreticilerimiz yaşlılarımız kadınlarımız anne ve babalar ekonomik yönden bitmiş durumdadır. Üniversite gençliğimizin yurt ve barınma sorunlarından bunalmış durumdadır. Eğitimde bilimsel seçmeli dersler azaltılmıştır. Kısaca toplumun bütün kesimleri büyük bir sorun yaşamaktadır. Küçük bir azınlık tüm ülkeyi kuşatmıştır. Sorunlar her geçen gün daha da büyümektedir.
Bu toplantıda, ülke meselelerine dair görüşlerinizi ifade etmek ve bu görüşlerin partimizin politika oluşturma sürecine katkı sağlamak için bir araya geldik. Her birinizin deneyimleri, düşünceleri ve önerileri bizim için son derece değerlidir.Bu düşünceler rapor halinde ilgili kurullara sunulacaktır.
Ancak unutmamalıyız ki, demokrasinin gücü bir araya gelmemiz ve çeşitli düşünceleri dinleyerek ortak çözümler bulmamızla ilgilidir. Her ne olursa olsun, partimizin birlik ve dayanışma ruhunu sürdüreceğimize,ilçe başkanlığı seçiminde söz verdiğimiz gibi kimseyi ötekileştirmeden, en iyi sonuçları elde etmek için işbirliği yapacağımıza inanıyorum.
Toplantımızın, ülkemizin geleceği için yapıcı ve değerli bir katkı sağlayacağına inancımızla, bugün başlayan bu önemli toplantının verimli geçmesini dilerim.
Hepinize katılımınız için göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum , ülkemizin aydınlık yarınları için daha fazla çalışmaya devam etmek üzere birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.’’
Daha sonra üyeler sırayla söz alarak görüşlerini ve genel politikalar ile ilgili çözüm önerilerini belirttiler. Hazırlanan rapor il başkanlığına sunulmak üzere tutanak altına alınarak toplantı sona erdi.

Yavuz Göktaş

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.