TERCAN, ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, başta görevi başında hain saldırılar sonucunda şehit düşen öğretmenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diler, hayatta olan tüm öğretmenlerimizin bu özel ve anlam yüklü gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım." dedi.

TERCAN, ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, başta görevi başında hain saldırılar sonucunda şehit düşen öğretmenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diler, hayatta olan tüm öğretmenlerimizin bu özel ve anlam yüklü gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım." dedi.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
24 Kasım 2022 Perşembe 06:00
TERCAN, ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:

"Türk milleti köklü medeniyet tarihinin mimarı olan öğretmenlere çok şey borçludur. Büyük savaş yıllarından sonra eğitimsiz bir dünyada boğuşan milleti yeniden var etmenin tek çözümü öğretmenler sayesinde olacağını iyi bilen Mustafa Kemal Atatürk ilk tuğlayı başöğretmen sıfatıyla bizzat kendisi koymuştur.

24 Kasım 1928'de yayımlanan ‘Millet Mektepleri Talimatnamesi’ gereğince, Ülkemizin her köşesinde Millet Mektepleri açılarak, aziz milletimize yeni harflerle okuma yazma öğretilmiş, Mustafa Kemal Atatürk bu çalışmalara "Millet Mektepleri Başöğretmeni” sıfatıyla katılmıştır.

Nitekim Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Türk milletinin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda sürdürülebilir bir gelişmeye kavuşabilmesi için, öncelikle eğitim ve öğretimin kaliteli, bilimsel yöntemlerle yürütülmesi gerekmektedir.

Bu da ancak öğretmenlerimizle mümkün olacaktır.

Atatürkün ülküsüyle yetişmeye başlayan gençliğin önüne konulan temel hedef muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmaktı.

Bu amaçla Türk gençliğini yetiştiren öğretmenlerin çabaları dışarıdan enjekte edilen gayrı milli ideolojiler yoluyla sekteye uğratılmaya çalışılmaktadır.     

Milliyetçi Hareket Partisi Türk gençliğini yetiştirme çabalarına sekte vurmaya çalışanların her daim karşısında olmuştur olmaya da devam edecektir.

Öğretmen; yarınları inşa eden, kutsal bir vazifeyi yerine getirmektedir. Geleceği şekillendirmede ve bilinçlendirmede en önemli konumdadır.

Evlatlarımıza çizeceği ufuk çizgisi, ülkemizin yarınlarına en büyük katkıyı sunacaktır. Yarının lider ülke Türkiyesi ellerinde şekillenecek, geleceğin bilim ve ilim insanları öğretmenlerimizin ellerinde yetişecektir.

Türk öğretmenlerinin bu özelliklerinin yanı sıra, milli konularda ki hassasiyetlerini topluma anlatmada gösterdikleri sorumlu anlayışları, 2023 Lider Ülke Türkiye hedefinin gerçekleşmesinde en önemli itici güç olacaktır.

Milletimizin hayallerini tarumar ederek geleceğine ipotek koymaya uğraşan ve vatanımızın bağımsızlığına göz diken mihrakların saldırılarının yoğunlaştığı bu süreçte, geleceğimizi inşa edecek öğretmenlerimize, büyük görevler düştüğü tartışılmaz bir gerçektir.

İnancımız odur ki; Türk milletinin içinde bulunduğu durumun bir kader olmadığını en iyi şekilde gösterecek olan da milli düşüncenin yılmaz savunucuları öğretmenlerimiz olacaktır.

Üretmeyen, milli duyguları harekete geçiremeyen, aynı zamanda kendi kendini tekrarla yetinen ve bunun içinde sürekli gerileyen bir milletin bulunduğumuz coğrafyada varlığını sürdürmesi mümkün değildir.

Bu itibarla umudumuz Türk gençliğinde, asli görev ise; “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirecek olan öğretmenlerimizdedir.

Bunun için Mustafa Kemal Atatürk; “milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” diyerek öğretmenlerin hayati önemine vurgu yapmıştır.

Türk öğretmeni, vatanımızın her yöresinde, her türlü imkânsızlığa ve zorluğa rağmen idealist bir ruhla hizmet etmekte, devletimizin gülen yüzlerinden birisi olarak tüm vatandaşlarımıza ayrım gözetmeksizin yeni ufuklar açmak için gayret göstermektedir.

Bilinmelidir ki, aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, hak ettikleri yaşam şartlarına ulaşmaları her zaman önceliklerimizden biri olacaktır.

Yalnızca bir gün değil, her an ve alanda aklımızda olan değerli öğretmenlerimize; Bu duygu ve düşüncelerle, başta görevi başında hain saldırılar sonucunda şehit düşen öğretmenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diler, hayatta olan tüm öğretmenlerimizin bu özel ve anlam yüklü gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım."

Bülent Sarıçiçek

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.