Belediye'ye Ait Arsa Satılacak

Çanakkale Gelibolu Evreşe Belediyesine ait arsa satılacak.

Belediye'ye Ait Arsa Satılacak

Çanakkale Gelibolu Evreşe Belediyesine ait arsa satılacak.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
21 Şubat 2021 Pazar 16:00
Belediye'ye Ait Arsa Satılacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Çanakkale Gelibolu Evreşe Belediyesi alacağı emlak vergi borcundan dolayı mahcuz bulunan taşınmaz 6183 sayılı A.A.T.U.H. Kanunun 94-99 uncu maddeleri gereğince açık arttırma ile satılacak.

Satışı Yapılacak Gayrimenkul: Çanakkale ili Gelibolu İlçesi Evreşe Beldesi Çeşme Mah. İbrahim Balkış Cad., 129 ada 7 parselde 182,88 m² yüzölçümlü belediye hizmet alanlı arsadır.

Satışı Yapılacak Gayrimenkulün Vasıfları: Çanakkale ili Gelibolu İlçesi Evreşe Beldesi Çeşme Mah. İbrahim Balkış Cad. üzerinde 129 ada 7 parseldeki imarlı belediye hizmet alanlı arsa olup; belde merkezinde ve Evreşe Belediyesi hizmet binasına bitişik konumdadır.

Gayrimenkul’ün artırılmasına esas olmak üzere: Satış Komisyonunca  26.452,23 TL rayiç değer tespiti yapılmıştır.

Aranılan Teminat Nev’i ve Miktarı: Teminat tutarı rayiç değerinin %7,5 nispeti olan 1.983,92 TL teminat istenmektedir. Teminat olarak para,bankalar ve özel finans kurumları tarafından verilen süresiz teminat mektupları,Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen Devlet iç borçlanma senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeler (Nominal bedele faiz dahil edilerek ihraç edilmiş ise bu işlemlerde anaparaya tekabül eden satış değeri esas alınır.) Hükümetçe belli edilecek milli esham ve tahvilat (Verilecek teminatın esham ve tahvilat olması halinde kabul edilmesine en yakın borsa cetvelleri üzerinden % 15 noksaniyle değerlendirilir) kabul edilecektir.

Teminatın Yatırılacağı Yer ve Süre: Teminat Gelibolu Malmüdürlüğü Veznesine en geç satış günü saat 12:00’ye kadar makbuz karşılığı yatırılarak aynı saate kadar Gayrimenkul Satış Komisyonuna ibrazı gerekmektedir.

İhalenin Yapılacağı Yer, Gün, Saat : Gayrimenkulün satışı 05/03/2021 tarihinde 14:00’da Gelibolu Malmüdürlüğü (Gazi Süleymanpaşa Mah. Şehit Murat Önal Sok. No:6,Hükümet Konağı İçi 2. Kat Gelibolu/ÇANAKKALE adresinde) Müdürlük makamında yapılacaktır.

Gayrimenkul satışında verilen bedel gayrimenkullere biçilen rayiç değerin %75’ini bulmadığı ve şayet artırılan bedel amme alacağına rüçhanı olan alacakların tutarından fazla çıkmadığı ve yapılmış ve/veya yapılacak masrafları karşılamadığı takdirde en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla arttırma 7 gün daha uzatılarak 12/03/2021 tarihinde aynı mahalde ve saatte tekrar artırmaya çıkarılacaktır.

Gayrimenkulün Satış Şartnamesi: Gayrimenkul satış şartnamesi Gelibolu Malmüdürlüğünden temin edilebilir.

Hangi Masrafların Alıcıya Ait Olduğu: Satış peşin bedelle yapılacak olup her türlü tapu harcı,katma değer vergisi,damga vergisi ve tüm masraflar alıcı tarafından ödenecektir.

İşbu ilanın tapu kaydında adresi bulunmayan ilgililer ile tapu kaydında ad ve adresleri geçip de tebliğ edilmeyen ilgililere de tebliğ yapılmış sayılır. Artırmaya iştirak edenler şartnameyi görmüş ve içeriğini kabul etmiş sayılacaklardır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

https://www.ilan.gov.tr/ilan/744741/emlak/arsa/canakkale-gelibolu-evrese-belediyesine-ait-arsa-satilacaktir

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.