YAMAN GÜVEN OYU ALDI

Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’nin 1. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Tek listenin aday olduğu genel kurul da açık oylama ile yapılan seçimlerde, başkan Aykut Yaman ile yönetim ve denetim kurulu üyelikleri oy birliğiyle seçildi.

YAMAN GÜVEN OYU ALDI

Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’nin 1. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Tek listenin aday olduğu genel kurul da açık oylama ile yapılan seçimlerde, başkan Aykut Yaman ile yönetim ve denetim kurulu üyelikleri oy birliğiyle seçildi.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
11 Haziran 2024 Salı 00:00
YAMAN GÜVEN OYU ALDI

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı Salonu’nda düzenlenen genel kurula, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç, Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Demokrat Parti Edirne İl Başkanı Ayten Ercan ile mahalle muhtarları katıldı.

Divan Başkanlığını Bilal Ürer'in yaptığı genel kurul toplantısında bir süre önce kurulan derneğin faaliyet raporu okundu ve üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

BAŞKAN GENCAN AKIN "YOL ARKADAŞLARIMIZSINIZ"

Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği'nin kongresine katılan Belediye Başkanı Av.Filiz Gencan Akın, sıklıkla muhtarlarla bir araya gelmeye çalıştıklarını, sürekli olarak fikir alış verişinde bulunduklarını söyledi. Başkan Gencan Akın, muhtarları yol arkadaşı olarak kabul ettiğini ifade ederken şöyle devam etti:

“Bizler sıklıkla muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Çalışmalarımızı paylaşıyoruz, onlardan gelen talepleri dikkate alarak yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Sizler, demokrasimizin temel taşlarısınız. Sizler, bizim Edirne Belediyesi olarak yol arkadaşlarımızsınız. Sizlerle beraber yol almak, bizler için çok kıymetli. Sizleri yönetim anlayışımızın bir paydaş olarak göreceğimizi, birlikte hareket edeceğimizi konuşmuştuk. Seçimlerden sonra da aynı şekilde verdiğimiz sözleri tutarak devam ediyoruz. Bundan sonrasında da daha sıkı işbirliklerimizle, sizlerle daha çok diyalog halinde olarak şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Farklı görüşler de olabiliriz, farklı fikirleriniz olabilir. Ama asgari müşterekte anlaştığımız şey şehrimize hizmet etmek. Vatandaşımıza, Edirneli hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet etmek. Dolayısıyla ben bu yolda sizlerle birlikte yürümekten çok büyük onur ve mutluluk duyuyorum".

BAŞKAN'A PLAKET

Konuşmasının ardından Akın’a muhtarlar tarafından plaket verildi. Akın da muhtarlara tek tek teşekkür belgelerini verdi.

Toplantının son gündem maddesinde ise seçime katılacak tek listenin olması nedeniyle seçimin açık oylama ile yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Genel kurul, Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’nin yönetim kurulu asil ve yedek ile denetim kurulu asil ve yedek listesini oy birliğiyle kabul etti.

DERNEK YÖNETİMİ

Tek liste halinde girilen seçimde kurucu başkan Aykut Yaman tekrar başkan olarak güven tazeledi. Yaman başkanlığındaki listede şu isimler yer aldı:

Yönetim Kurulu Asil: Turgut Sarıbaşak, Nurcan Uzel, Esra Akgün Yılmaz, Çetin Yalınkılıç, Neslihan Dönmez Dürüktaş, Turhan Özgünden ve Gülden Akman Yılmaz. Yedek üyeler ise Fuat Tabakpehlivan, Serkan Kuş, İsmail Gül, Eniz Dirim ve Emin Topçu’dan oluştu. Derneğin denetim kurulu asil üyeleri de Halit Paşa Yılmaz, Canan Koca Nuray ve Osman Kenan Armutkıran; yedek üyeleri Rıza Ütürükçü, Ercan Sert ve Bilal Ürer’den oluştu.

YAMAN TEŞEKKÜR ETTİ

Dernek Başkanı Aykut Yaman, Genel Kurul toplantısının ardından teşekkür konuşması yaptı. Yaman, şöyle dedi:

"Derneğimiz, merkez mahalle muhtarları olarak 21 üyeden oluşmaktadır. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu toplantıda Köy Muhtarları Derneği Başkanı sayın Seckin Sütcan da bizimle birliktedir, Merkez Mahalle Muhtarları Dernek başkanı olarak bir konuya daha arıklık getirmek isterim. Muhtar arkadaşlar olarak birbirimizi hiçbir zaman ötekileştirmedik. Fakat köy ve mahalle muhtarları arasında görev kapsamı bakımından farklılıklar bulunmaktadır, ayrıca görevli olduğumuz yerlerde de doğan özel ihtiyaçlar ve sorunlar farklılık göstermektedir. Bu sebepledir ki. Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği ve Köy Muhtarları Derneği olarak farklı dernekler altında toplanmamız olağandır. Her ne kadar farklı dernekler içerisinde bulunuyor olsak da bugün Köy Muhtarları Derneği Başkanı sayın Seçkin Sütcan burada bizim yanımızda olduğu gibi biz de her zaman Köy Muhtarları Derneğinin yanında olacağız"

Bülent Sarıçiçek

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.