DARBE GİRİŞİMİNİ, LANETLEDİLER

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü öncesinde 8 sivil toplum kuruluşu, 'Gücümüz Milli İrade, Hedef Büyük Türkiye' başlıklı ortak basın açıklaması yaparak FETÖ'yü ve darbe girişimini lanetledi.

DARBE GİRİŞİMİNİ, LANETLEDİLER

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü öncesinde 8 sivil toplum kuruluşu, 'Gücümüz Milli İrade, Hedef Büyük Türkiye' başlıklı ortak basın açıklaması yaparak FETÖ'yü ve darbe girişimini lanetledi.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
14 Temmuz 2017 Cuma 09:56
DARBE GİRİŞİMİNİ, LANETLEDİLER

    Edirne'de, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü öncesinde TOBB, TÜRK-İŞ, TESK, MEMUR-SEN, HAK-İŞ, TZOB, TÜRKİYE KAMU-SEN ve TİSK'in temsilcilerinin ortak basın açıklamasıyla FETÖ ve darbe girişimi lanetlendi. Margi Otel'de yapılan basın açıklamasını, TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Duran okudu. 
    ''ASIL AMAÇLARI, TÜRKİYE'Yİ AYAĞA KALKAMAYACAK DURUMA DÜŞÜRMEKTİ''
    Ortak basın açıklamasını okuyan TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Duran; “Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye'yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Allah'a şükürler olsun Milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. 15 Temmuz'da Türkiye en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vermiştir. Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehit edildi. 2 bin 301 vatandaşımız gazi oldu. Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye'nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır.
    ''FETÖ İLE MÜCADELE HER ALANDA ETKİN ŞEKİLDE SÜRDÜRÜLMELİDİR''
    Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için FETÖ ile mücadele her alanda etkin ve kararlı şekilde sürdürülmelidir. Yargı kurumları, darbecilere ve onların destekçilerine hak ettikleri en ağır cezayı vermeli, milletimizin vicdanını rahatlatmalıdır. En az 15 Temmuz kadar, darbe girişiminden sonrası da, ülkemiz açısından zorlu bir süreç oldu. Darbe girişimi sonrası toplumu büyük bir travma yaşadı. FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Allah'a şükür, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık. Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık. Daha darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmeden ekonomide yüzde 5'lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları kırdık. Bu yılın ilk altı ayında tam 1 milyon 200 bin insanımıza yeni istihdam sağladık. İhracatımızı rekor düzeyde arttırmaya başladık. Yabancı yatırımcıların güvenini yeniden kazandık. 
‘'DARBE VE TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR''
    15 Temmuz sonrası toparlanma sürecini tamamladık. Şimdi Betpas yeni bir atılım sürecini başlatmamız gerekiyor. Ayağımızdaki prangayı çözdük, şimdi koşma zamanı. Büyümede, istihdamda, ihracatta yeni rekorlar kırmalıyız. Vatandaşlarımızın refah seviyesini daha da arttırmalı, demokratik kazanımlarımızı güçlendirerek daha ileriye taşımalıyız. Bütün bunlar için ortak akılla ve istişare içinde, yeni bir reform süreci başlatmalıyız. Buradan yurt dışındaki dostlarımıza da sesleniyoruz. Aldığı yaraları saran milletimiz, bu büyük demokrasi sınavının birinci yılında bütün dostlarını yanında görmeyi arzulamaktadır. Dostlarımızı iftira kampanyalarına değil, gerçeklere kulak vermeye, buna göre tavır almaya davet ediyoruz. FETÖ ile mücadelede dost ve müttefik devletlerin de ciddi desteklerini bekliyoruz. Kaynağı ne olursa olsun darbe ve terör bir insanlık suçudur. Ancak birlikte çalışırsak daha iyi bir gelecek inşa edebiliriz.
    ''HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE''
    Üzerine basarak bir kez daha ifade ediyoruz: Türkiye'nin sivil toplumu olarak 15 Temmuz'u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye.” dedi.
    Ortak basın açıklamasına, Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Mehmet Eren, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Edirne Temsilcisi Zeki Şişko, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Edirne Temsilcisi Serhat Dayıoğlu, Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Edirne Temsilcisi Mehmet Sait Ercan, HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) Edirne Temsilcisi İlhami Taşkın, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Duran, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye KAMU-SEN) Edirne İl Temsilcisi Alim Kanpolat ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Edirne Temsilcisi katıldı. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.