"GELECEĞİMİZİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ"

Atatürkçü Düşünce Derneği adına basına yazılı bir açıklamada bulunan, ADD Edirne Şubesi Y.K.Başkanı Celil Özcan, " Atatürk Devrimi ve kazanımlarına düşman, demokrasinin kurum ve kurallarına karşıt gerici, bölücü, işbirlikçi kesimlere inat geleceğimizi bilimin yol göstericiliğinde, Atatürk’ün manevi önderliğinde yeniden inşa edeceğiz." dedi.

"GELECEĞİMİZİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ"

Atatürkçü Düşünce Derneği adına basına yazılı bir açıklamada bulunan, ADD Edirne Şubesi Y.K.Başkanı Celil Özcan, " Atatürk Devrimi ve kazanımlarına düşman, demokrasinin kurum ve kurallarına karşıt gerici, bölücü, işbirlikçi kesimlere inat geleceğimizi bilimin yol göstericiliğinde, Atatürk’ün manevi önderliğinde yeniden inşa edeceğiz." dedi.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
11 Mayıs 2022 Çarşamba 06:00
"GELECEĞİMİZİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ"

ADD Edirne Şubesi Y.K.Başkanı Celil Özcan, Sürekli yapılan uyarılara rağmen, yapılan yağmur duaları gibi gerçekleştirilen birçok etkinlikte özellikle Atatürk ve Silah arkadaşlarının isimlerinin gizlenmesine devam edildiğini ve bu durumu şiddetle kınadıklarını belirtti.

Özcan, "Ülkemizin Kurtarıcısı Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, emperyalizme karşı başarı kazanmış tek liderdir. Bu yüzden Kurtuluş Mücadelesi verdiğimiz yabancı ülkelerin, emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin Atatürk’ün isminden rahatsız olması anlaşılabilir bir durumdur. Ancak; varlığını borçlu olduğu Ata’sından Türk insanının rahatsız olması anlaşılabilir ve kabul edilebilir bir durum değildir." dedi.

ADD Edirne Şubesi Y.K.Başkanı Celil Özcan, şunları kaydetti:

"BUGÜN YAŞADIĞIMIZ SORUNLARIN TEMELİNDE, ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ HEDEFTEN UZAKLAŞMAK YATMAKTADIR"

Cumhuriyet karşıtlarını, şeriatçıları, ırkçıları koruyan, kollayan, buna karşın; Atatürk’ün adını her yerden silmek isteyen; Atatürk’e, manevi şahsiyetine, Devrim ve İlkeleri’ne saldırılara göz yumanlar her geçen gün haddini biraz daha aşmaktadır.

Kendi varlık nedenini ve iktidarını Atatürk’ün Cumhuriyet Devrimi’ne borçlu olduğunu unutanların Atatürk’ün adını silme, unutturma çabası iflas edecektir.

Her uygulamada, atılan her adımda Atatürk’ten ve Milli Kahramanlarımızdan nefretle söz edenler; ülkemize ve Milletimize telafisi mümkün olmayan zararlar vermektedirler. Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “hayatta en hakiki mürşit ilimdir” ve “çağdaş uygarlık düzeyinin de üzerine çıkılması” hedeflerini, rafa kaldırmaya çalışmaktan özenle kaçınmak gerekir.

Ayrıca belirtmek gerekir ki; bugün yaşadığımız sorunların temelinde, Atatürk’ün gösterdiği hedeften uzaklaşmak yatmaktadır.

"DÜZENSİZ GÖÇMENLERİN AKINIYLA GELECEĞİMİZ İÇİN TEHLİKE SİNYALLERİ SÖZ KONUSUDUR"

Atatürkçüler, gerçek yurtseverlerdir. İnsan haklarına ve özgürlüklere bağlıdırlar. Dünyanın hiçbir bölgesinde insan haklarına ve özgürlüklere aykırı, zulme uzanan olayların yaşanmasını onaylamazlar. Bunu, insanlığın ortak geleceği için, ortak bir kaygı olarak benimserler. Atatürk Türkiyesi, zulme uğrayan insanlara her koşulda sahip çıkmış ve bunun en güzel örneklerini vermiştir. Hitler Almanyası, faşist Mussolini ve Franko yönetimlerinden kaçan binler, Atatürk Türkiyesine sığınarak yaşamlarını sürdürebilmişlerdir.

Tarihimizde gururla söz ettiğimiz, Atatürk Türkiyesi dış politikası ile bugün uygulanan ya da yürütülmeye çalışılan ihvancı ve gerici politikaların uzaktan yakından hiçbir ilgisi yoktur. Bugün, yaşadığımız, düzensiz göçmen sorunu bunun en iyi kanıtıdır. Önünü alamadığımız, düzensiz göçmen akını, her açıdan ciddi milli güvenlik sorunu oluşturmaktadır. Siyasilerin, kimi zaman dinsel bazen de tarihsel argümanlara sığınarak yapmaya çalıştığı açıklamalar ise inandırıcı değildir.

Ülkemizde, her üniversite mezunu dört gençten neredeyse ikisinin işsiz kaldığı, geleceğe umutsuz baktığı ve çareyi Avrupa’ya yerleşmekte bulduğu gerçeğini göz önüne alırsak; sıkıntının büyüklüğü daha iyi fark edilebilir. Sayıları hızla artan üniversite ve fakültelerin eğitim kalitesindeki düşüklük, eğitim sistemindeki gerici ve baskıcı anlayışın kökleşmesi zaten kritik problemlere yol açıyorken; düzensiz göçmenlerin akınıyla geleceğimiz için tehlike sinyalleri söz konusudur.

"GÖRÜNEN VE YARATILAN ALGI GERÇEK DEĞİLDİR"

Başta büyükşehirlerimiz olmak üzere, neredeyse bütün illerimizde mahalleler ve gettolar oluşturacak ölçüde, sahip oldukları alışkanlıkları ve yaşam tarzını ülkemize taşıyan düzensiz göçmenlerin yol açacağı sorunları kestirmek güç değildir. Altı milyonun üzerinde olduğu resmi kurumlarca ifade edilen, Suriyeli göçmenlerin, ucuz ve sigortasız iş gücü olarak kullanılması bir insanlık ayıbı olduğu kadar iş arayıp da bulamayan yurttaşlarımız açısından da haklı bir tepkinin zeminini oluşturmaktadır. Suriye’de yaşanan çatışmalardan kaçarak ülkemize sığınanların, bayram nedeniyle, bir aylık süre ile ülkelerine dönmelerine “bayramlaşma” bahanesiyle izin verilmesi ise trajikomik bir haldir. Şayet, Suriye’de can güvenliği yoksa bu göçmenlere bir aylık izin nasıl verilmektedir? Öyle anlaşılıyor ki görünen ve yaratılan algı gerçek değildir. Gerçeği görmek için sis perdesinin aralanmasına ihtiyaç vardır.

Açıkça söylüyoruz ki düzensiz göçmen akını; ülkemizin ve Milletimizin geleceği için tehdittir. Bu tehdit, son günlerde hızlanan Afgan göçüyle tırmanışa geçmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Afganistan’a komşu olmadığına göre bu hızlı göçmen trafiği neden ve nasıl yaşanmaktadır? Manzara; Türkiye Cumhuriyeti, demokrasimiz ve demokrasimizin varlık nedeni olan Atatürk Devrimi kazanımları açısından kaygı vericidir. İç karartıcıdır… Gelenlerin radikal terör örgütü elemanları olması ihtimalini bile düşünmek istemesek de “Talibanla inanç ve bakış açısı farklılığımız bulunmamaktadır.” açıklamasının yapılmış olması kaygılarımızı haklı olarak arttırmaktadır.

"GELECEĞİMİZİ BİLİMİN YOL GÖSTERİCİLİĞİNDE, ATATÜRK’ÜN MANEVİ ÖNDERLİĞİNDE YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ"

İnsan haklarına tam anlamıyla bağlı olduğumuzun altını bir kez daha çiziyoruz. Ancak, Cumhuriyetimize, vatanımıza ve Milletimize de sarsılmaz bağ ile bağlı olduğumuz gerçeğinden hareketle, bu açıklamayı kamuoyumuzla paylaşmak zorunda kalmış bulunuyoruz. Atatürk Devrimi ve kazanımlarına düşman, demokrasinin kurum ve kurallarına karşıt gerici, bölücü, işbirlikçi kesimlere inat geleceğimizi bilimin yol göstericiliğinde, Atatürk’ün manevi önderliğinde yeniden inşa edeceğiz."

Gözde Kabasakal

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.