Kırklareli Lüleburgaz'da arsa ve müştemilatı satılacak

Dosyasında mevcut Tapu Kaydı Belgesine göre; Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Karaağaç Köyü, 4129 parselde kayıtlı Kerpiç Ev ve Arsası vasıflı taşınmaz icra yoluyla satılacak.

Kırklareli Lüleburgaz'da arsa ve müştemilatı satılacak

Dosyasında mevcut Tapu Kaydı Belgesine göre; Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Karaağaç Köyü, 4129 parselde kayıtlı Kerpiç Ev ve Arsası vasıflı taşınmaz icra yoluyla satılacak.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
16 Temmuz 2021 Cuma 17:58
Kırklareli Lüleburgaz'da arsa ve müştemilatı satılacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Kırklareli İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; 4129 parsel numaralı taşınmaz 1/25000 ölçekli Kırklareli İli Çevre Düzeni planına göre Karaağaç Köyü, köy yerleşik alan sınırları içerisinde kaldığı, yapılaşma koşullarının Emsal:0,60 Hmax:6.50, yapının zemin katının tarımsal amaçlı kullanılması durumunda Emsal:0,60 Hmax:7.50 yapılaşma şartlarına sahip olduğu bilgisi edinilmiştir. Parselin yola/yeşil alana terki bulunmamaktadır.

ÇEVRE VE ÖZELLİKLERİ: Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Karaağaç Köyü, köy yerleşik alanı içerisinde, köy merkezine yaklaşık 250m(kuş uçuşu) mesafede ve köy girişinde konumludur. Ulaşım; toplu taşıma araçları, özel araçlar ve köy merkezinden yaya intikal ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde; 1-2 katlı olarak inşa edilmiş, mesken amaçlı kullanılan müstakil yapılar ve tarımsal amaçlı kullanılan araziler bulunmaktadır. Bölgede kısmi altyapı olanakları mevcuttur.

ANA TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ 4129 parsel numaralı 1.960,00m2 yüzölçümüne sahip Kerpiç Ev ve Arsası vasıflı taşınmaz üzerinde; rapor krokisinde belirtildiği üzere, krokisinde A(Atıl Ev)-B(2 Katlı Ev) olarak adlandırılmış yapılar bulunmaktadır. Parsel geometrik olarak dikdrötgen şeklini andıran bir görünümü anımsatmakta olup topografik olarak ise düz bir arazi yapısındadır. Parselin güneydoğu yönden köyiçi yoluna yaklaşık 29m cephesi bulunmaktadır. Parsel çevresi kısmen tel örgü, kısmen ise beton duvar ile çevrilidir. Parsel içerisinde 2 adet kuyu bulunmaktadır.

ATIL EV YAPISI: Taşınmaz ayrık nizamda, yığma yapı tarzında, II/A yapı grubunda, tek katlı ve yaklaşık 90m² alanlı olarak inşa edilmiştir. Yapının çatısında ve duvarlarında kısmi çökmeler mevcut olup yapı kullanım ömrünü yitirmiş atıl durumdadır. Herhangi bir ekonomik değerinin olmadığı öngörülmektedir.

İKİ KATLI EV YAPISI: Taşınmaz ayrık nizamda, betonarme yapı tarzında, III/A yapı grubunda ve zemin+1 katlı olarak inşa edilmiştir. Yapının zemin katı yaklaşık 110m², normal katı yaklaşık 110m² alanlı olup toplamda ise yaklaşık 220m² alanlıdır. Ön cephesinde 2 kattada açık çıkma niteliğindeki balkon bulunmaktadır. Yapının dış cephesi, sıvasız tuğla durumda, çatısı ise ahşap taşıyıcı sistem üzeri marsilya tipi kiremit kaplamadır. Zemin katta giriş kapısı, pencereleri ve balkon kapıları pvc doğramadır. Yapının zemin katında iç kısmında, iç tefrişatları yapılmış içinde ikamet edilmektedir. Zemin katı mesken olarak kullanılmakta olup ısınma ihtiyacı soba ile karşılanmaktadır. Dışarıdan yapılan tespitlerde yapının normal katının natamam durumda olduğu görülmektedir. Pencereleri ve kapıları bulunmamaktadır. Keşif tarihinde binada oturan bulunmaması sebebiyle iç mekan özellikleri görülememiştir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.