CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ'NDEN MEB'E YENİ İSİM ÖNERİSİ!

Cumhuriyet Kadınları Derneği Edirne Şubesi, Saraçlar Caddesi'nde yaptığı açıklamayla, yeni müfredata tepki gösterdi. Şube adına açıklamayı yapan Başkan Mine Hepgüllü, Milli Eğitim Bakanlığı'nın artık milli olmadığını söylerken, "Bakanlığın adı da bundan böyle 'Ümmetçi Bakanlığı' olmalıdır." dedi.

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ'NDEN MEB'E YENİ İSİM ÖNERİSİ!

Cumhuriyet Kadınları Derneği Edirne Şubesi, Saraçlar Caddesi'nde yaptığı açıklamayla, yeni müfredata tepki gösterdi. Şube adına açıklamayı yapan Başkan Mine Hepgüllü, Milli Eğitim Bakanlığı'nın artık milli olmadığını söylerken, "Bakanlığın adı da bundan böyle 'Ümmetçi Bakanlığı' olmalıdır." dedi.

Emre SEDEF
Emre SEDEF
19 Eylül 2017 Salı 08:42
CUMHURİYET KADINLARI  DERNEĞİ'NDEN MEB'E  YENİ İSİM ÖNERİSİ!


    Eğitim müfredatında yapılan değişikliklerle ilgili Cumhuriyet Kadınları Derneği 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması düzenledi. Edirne Şubesi'nin de Saraçlar Caddesi'nde yaptığı açıklamada, müfredatın iptal edilmesi için mücadeye devam edeceklerini belirten Şube üyeleri, bunun çağdışı bir program olduğunu dile getirdiler. 
    Cumhuiyet Kadınları Derneği Edirne Şube Başkanı Mine Hepgüllü'nün yaptığı açıklama şu şekilde:
    "Bildiğiniz gibi MEB, bugün başlayan yeni öğretim yılında Atatürk'süz bir müfredatı tüm uyarı ve itirazlar karşın zorla çocuklarımıza dayatmaktadır. Bu müfredat, yani ders programı;Cumhuriyet devrimlerinin, ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu, ebedi liderimiz Atatürk'ün unutturulmasını hedefleyen, devrim tarihimize saldıran, Cumhuriyete düşman, Milli Devlet yerine Ümmetçiliği hedefleyen, kadın haklarını yok sayan, inanç ve ibadet özgürlüğünü yok eden, Milli Devlet ve Laiklik karşıtı, bilimi dışlayan, sadece Vahabi din anlayışını önceleyen çağdışı bir programdır. 
    "BAKANLIĞIN ADI, 'ÜMMETÇİ BAKANLIĞI' OLMALIDIR"
    Bu ders programları Cumhuriğyet Eğitimini ve Cumhuriyet kurumlarını ortadan kaldırmayı hedefleyerek, milletimizi bir arada tutan değerleri yok edecek ve vatanımızın bölünmesine yol açacaktır. Ne yazık ki artık MEB, 'Milli' de değildir, 'Eğitim' de yoktur. Sık sık çocuk cinsel istismarlarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı başta olmak Nakitbahis üzere dinci, çıkarcı, bölücü örgütlerin özel çiftliği olmuştur. Çocuklarımızı artık onlar karanlık emellerine göre şekillendireceklerdir. Bakanlığın adı da bundan böyle 'Ümmetçi Bakanlığı' olmalıdır. Ancak biz Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak bunlara izin vermeyeceğiz. 
    "RIZA GÖSTERMEYECEĞİZ"
    Milli devletin varlığını sürdürmesi, Cumhuriyet Devriminin kazanımlarının korunması, kadın-erkek eşitliğinin, insanlık onurunun, inanç ve ibadet özgürlüğünün korunması için bu müfredata şiddetle karşı çıkıyoruz. Tüm insanlık çağdaş uygarlıa ve bilimde en üst seviyeye ulaşmak için yarışırken, Türkiye son sürat Ortaçağ karanlığına sürükleniyor. Nerdeyse yüzyıl önce yürürlükten kaldırılan Mecelle'yi çocuklarımıza öğreterek mi uzay çağını yakalayacağız? Bu müfredatın akla ve bilime aykırı abuklukları için daha yüzlerce örnek verebiliriz ancak bu bir basın toplantısına sığmaz, birkaç günlük konferans gerektirir. Özetle şunu söylemek istiyoruz ki, bu müfredatla ülkemizin ve çocuklarımızın katledilmesine, geleceklerinin karartılmasına rıza göstermeyeceğiz. 

    "İPTAL EDİLENE KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”
    Çağdaş, bilimsel, Milli ve laik bir eğitim istiyoruz. Atatürk'süz, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetsiz müfredat değişikliğinin iptali ve yürütmesinin durdurulmalsı için birazdan Danıştay'a dava açacağız. Şu anda ülke genelindeki tüm şubelerimizle eş zamanlı basın açıklaması yaparak 97 şubemizle il-ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine siyah çelenklerimizi koyacağız ve tümm şubelerimiz üyeleriyle birlikte MEB'e telgraf çekme eylemi yapacağız. Bunlar daha başlangıç. Çağdışı müfredat iptal edilene kadar halkımızla birlikte ve sürekli eylemlilik içinde mücadelemize devam edeceğiz. Bu ümmetçiler hiç heveslenmesinler; Biz Türk anaları evlatlarımıza, torunlarımıza, o unutturmak istedikleri Atatürk'ü, Cumhuriyeti, Vatan, Millet ve Bayrak sevgisini hep öğrettik ve daima da öğreteceğiz. Gidin bakın Anıtkabir'e, daha okula gitmeyen minicik bebeciklerin hepsi Atatürk'ü biliyor, sevgiyle ona koşuyor. Bu milletin kalbinden, beyninden Atatürk'ü silemezsiniz, silemeyeceksiniz. Basın açıklamamızı Ata'mızın güzel sözüyle bitiriyoruz: ' Milletin istiklalini, milletin azim ve kararı kurtaracaktır.'

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.